Vítězem 3. ročníku Opočenské hokejbalové ligy se stal Meteor Hradec Králové, který v dramatickém finálovém souboji porazil tým Trefa Reality Opočno a obhájil loňské prvenství v soutěži. Třetí místo obsadilo České Meziříčí po kontumační výhře 5:0 nad Dynamem Semechnice.

Finále:
Trefa Reality Opočno - Meteor Hradec Králové 2:4 (1:2,1:0,0:2). Branky: J. Kopecký (Řehák), P. Holeček (Felcman) – J. Plíhal (L. Burdych), Řezníček (P. Burdych). Veselý (Daňo), L. Burdych. (P. Burdych). Rozhodčí: Zácný, L. Kopecký, J. Dostál.

Finálový zápas sliboval dramatickou podívanou. Mužstvo Trefa Reality proplulo základní částí takřka bez zaváhání a po právu skončilo na prvním místě. Hradecký tým několikrát zaváhal, když pokaždé hrál v jiném složení a obsadil celkově třetí místo.

Zápasy play off Meteor absolvoval ve velmi silném složení. To se nedá říct o domácím týmu, který nastoupil pouze s devíti hráči, když několik opor chybělo. Přesto šla Trefa po úvodním opatrném začátku do vedení. Řehák vybojoval za brankou míček, nezištně přihrál před branku Kopeckému a extraligový brankář Musil lovil poprvé ze sítě. Jak vyzrát na pozornou obranu předvedl zkušený hradecký útočník Plíhal. Na modré napřáhl a bylo vyrovnáno. Jak se trestají chyby ve vlastním obranném pásmu Trefy předvedl o 20 vteřin později Řezníček a Meteor vedl 2:1. V čase 12.11 hradecký obránce Veselý neudržel nervy na uzdě, narazil hráče Dudadíka na mantinel, z čehož resultoval trest 2+2+10 min. Když ještě hradečtí obránci vyhodili míček mimo mantinel a následoval další dvouminutový trest, viselo vyrovnání na vlásku. Ovšem nervozita a ubývající síly Opočenských vykonaly své a domácí se do pořádné šance nedostali.

Ve chvíli, kdy se oba hráči Meteoru vraceli na beton opočenského stadionu a začínala 2. třetina, zakouzlil Felcman v obranném pásmu hostů, nahrál před branku Petru Holečkovi a ten pod víko vyrovnal. V polovině druhé třetiny obdrželi ještě tresty za mluvení na hráčské lavici Isach a Dudadík, připomněli se tak rozhodčí, kteří trestali velmi přesně všechny nedovolené zákroky obou týmů. Závěr 2. třetiny patřil jednoznačně hráčům Meteoru, navíc opět po zbytečných chybách hráli domácí ve třech. Dvojnásobnou přesilovku však přežili, takže po dvou třetinách 2:2.

Rozuzlení přinesly úvodní tři minuty závěrečné třetiny. V čase 2.24 obránce Veselý nahodil z poloviny hřiště míček na branku, aby mohl vystřídat, a k údivu všech po nečekaném odskoku se míček třepetal v síti. Když hned následoval zbytečný faul domácích a další bleskově využitá přesilovka, bylo v čase 3.06 prakticky o zápase rozhodnuto. Zkorigovat mohl ještě v páté minutě opočenský Řehák, když šel sám na Musila. Nedal, byl faulován, ale přesilovku Trefa nevyužila. Ta už dohrávala pouze se 7 hráči, neboť odstoupil nastřelený Dudadík a zraněný Kopecký.

V samotném závěru se domácí pokusili skóre zkorigovat. Kouč Trefy si vzal oddechový čas, odvolal brankáře, ale nic z toho nevyšlo.

Konečné pořadí OHBL 2010: 1. Meteor Hradec Králové, 2. Trefa Reality Opočno, 3. HBC České Meziříčí, 4. Dynamo Semechnice, 5. HBT Démons, 6. HBC Baroni Opočno, 7. HBC Pohoří, 8. Votroci Vysoké Mýto, 9. HBC Dobříkovec.