Mistrovství České republiky jednotlivců staršího žactva a dorostu

Starší žactvo

Do turnaje vstoupila ve velkém stylu Pavla Bačinová, která přerovskou Véghovou doslova smetla 3:0. V dalším kole doberská hráčka prohrála s Gabrielu Štěpánovou (Sokol Děhylov) a v soutěži útěchy pak zdolala Voženílkovou (Tesla Pardubice) a Jonášovou (Železný Brod). V dalším utkání již byla nad její síly vlašimská Lajdová. Pavla Bačinová skončila na konečném 21. 24. místě.

Terezie Sazimová se protrápila přes druhé kolo (první kolo měla volné), ve třetím kole nastoupila proti vlašimské Polívkové. Tuto hráčku ještě nikdy neporazila, a to platilo i tentokráte. Přes velmi vyrovnaný souboj odešla doberská hráčka poražena a obsadila konečné 9. 16. místo.

Adam Hušek na svém premiérovém MČR v prvním zápase neuspěl a v útěše pak podlehl Slavíčkovi (TTC Ústí n. O.).

V soutěžích čtyřher se do čtvrtfinále probojoval pár Sazimová Šedová (TTC Ústí nad Orlicí), ale v něm v boji o medaile podlehl páru Štěpánová (Sokol Děhylov) -Viktorínová (KST Zlín).

Dorost

Terezie Sazimová, věkem ještě starší žákyně, na úvod zvládla roli favoritky a porazila Kopfovou (Sokol Vrbno pod Pradědem). V dalším kole ji čekala Slezáková (KST Hluk). Po více než vyrovnaném boji byla doberská hráčka kousek od překvapivé výhry. Bohužel se tak nestalo a po prohře 2:4 na ni čekala soutěž útěchy.

Aneta Doucková, která v dorostenecké kategorii končí a přechází mezi dospělé, doplatila na těžký los a proti kadetské reprezentantce Matějovské (SKST Vlašim) neměla šanci.

V kolech útěchy se více dařilo zkušenější Douckové, která porazila další vlašimskou hráčku Veroniku Bošinovou. V dalším zápase byla nad její síly výše postavená hráčka žebříčku ČR Rusnáková (Frýdlant n. O.). Celkové umístění na 25. 32. místě odpovídá možnostem Douckové. Terezii Sazimové útěcha vůbec nevyšla a v prvním kole podlehla Jemelíkové (SK Frýdlant n. O.).

V soutěži čtyřher nastoupil doberský pár proti dvojici Matějovská Polívková (obě SKST Vlašim). „Po prvním skvěle odehraném setu nás ve druhém po vyrovnaném průběhu zařízla rozhodčí. Hnedle dvakrát v krátkém intervalu naši hráčce Anetě Douckové sebrala bod za špatně provedené podání bez předchozího napomenutí. Nikdy jsem to ještě na vrcholné akci nezažil. Tato skutečnost naše hráčky natolik rozhodila, že v dalším průběhu neměly šanci na úspěch a podlehly 1:3 na sety," řekl k zápasu doberský trenér Jan Šplíchal a k průběhu šampionátu dodal: „Druhé letošní mistrovství ČR nám žádný lepší výsledek nepřineslo. Aneta na něm porazila výše nasazenou hráčku, což lze za úspěch považovat. Tereze šampionát nevyšel podle představ."