„Jelikož se o trati , na které se jel mistrovský závod říká, že je velmi obtížná (nejdelší a nejtěžší dráha v Polsku), jeli jsme se týden před závodem do dějiště šampionátu podívat,“ popisoval začínající problémy jeden z členů týmu, Luboš Dolejška. „Nezdála se tak nebezpečná, jak se o ní říkalo,“ dodal další z účastníků obhlídky Martin Tesař.

Jenže to panovalo pěkné počasí a vše vypadalo téměř idylicky.

Na vlastní závody o týden později odjel tým ve složení Martin Tesař, Michael Derunov, Jakub Malina a Luboš Dolejška se zpožděním a to už možná signalizovalo následné trápení soutěžících při nedělních ostrých jízdách.

Sobotní trénink se ze začátku vyvíjel slušně, kromě všudypřítomného prachu, ale konec nevypadal optimisticky. Potvrdily se zvěsti o náročnosti sjezdu, protože u několika závodníků musela zasahovat horská služba a trať byla uzavřena. To však nebylo to nejhorší. „Meteorologové předpovídali na neděli déšť, ale to co přišlo, nakonec způsobilo, že do soutěže nastoupil z našeho týmu jen Martin Tesař,“ pokračoval Luboš Dolejška. Jen výjezd lanovkou na start trval 25 minut a kdo ho absolvoval, koledoval si o zápal plic.

Jezdit tedy mohli jen ti, co měli potřebnou nepromokavou výbavu, včetně teplého oblečení, protože teplota klesla o 20 stupňů. I tak tým zaznamenal velký úspěch, mezinárodním mistrem Polska v kategorii Hobby Full se totiž stal Martin Tesař.

(ld, han)