Sobotní závod se mu podle jeho slov příliš nevyvedl a skončil se svým strojem Beta 4T se 32 trestnými body až na 15. místě. V průběžném pořadí ME před posledním závodem je na 7. pozici se ziskem 32 bodů a ztrátou 45 bodů na vedoucího Alexze Wigga (Velká Británie). Za 5. místem, které si určil jako svůj letošní cíl, doposud zaostává o 18 bodů. V neděli absolvoval jako host závod mistrovství světa juniorů, kde skončil s 24 trestnými body na 7. místě.

Závod mistrovství světa v hlavní kategorii mužů vyhrál Toni Bou ze Španělska na stroji Montesa, jenž se zároveň stal mistrem světa již jeden závod před koncem seriálu. V posledním klání, které se koná v Kramolíně v Čechách, už nemůže být předstižen.

Další trialisté z rychnovského regionu, Stanislav Píro a Karel Veyr z Doudleb nad Orlicí, si na mezinárodním mistrovství Slovenska vedli se střídavými úspěchy. Stanislavu Pírovi se totiž hned na začátku závodů v rakouském Lunz am See podařilo ulomit startovací páku. „Byli jsme nuceni absolvovat soutěž pouze na jedné motorce,“ uvedl Karel Veyr. „Dohromady jsme měli limit na projetí 5 hodin, já jsem jel 3,5 hodiny a Standovi zbylý čas nestačil na řádné absolvování tratě. Úmyslně tedy několikrát vyšlápl, aby stihl za 1,5 hodiny dojet do cíle. To ho stálo mnoho trestných bodů a propad v pořadí,“ dodal. „V neděli jsem páku kolegovi provizorně zavařil, bohužel ji však mohl používat jen k nastartování a pak ji vozil v ledvince, což ho určitě rovněž zdržovalo,“ zakončil popis kuriózní situace Karel Veyr.

Výsledky: kategorie Volná: 1. den: Martin Lassnig (Rakousko) 21 trestných bodů, … 5. Karel Veyr 39, 31. Stanislav Píro 125. 2. den: 1. Martin Lassnig 8, 2. Karel Veyr 18, … 29. Stanislav Píro 91. Celkem startovalo 38 jezdců.

Průběžné pořadí MM SR po 6 závodech v kategorii Volná: 1. Karel Veyr (stroj Beta) 202 bodů, … 4. Stanislav Píro (Beta) 110.