Tým z města F. L. Věka ukončil kralování Škody A, která skončila až na třetím místě za stříbrným celkem Střechy Vaňous.

Vzhledem k tomu, že jarní část RLN vyhrála Škoda A a v kvalifikaci na MČR neregistrovaných 2016 může zastupovat pouze jedno družstvo, tak Marta A a Škoda A sehrají kvalifikační duel, jehož vítěz bude hájit barvy RLN v této kvalifikaci.

Vítězný tým Marta Dobruška korunoval kvalitní výkony i nejvyšším náhozem, když shodil 1097 kuželky a o čtyři kuželky překonal svůj starý rekord Rychnovské ligy neregistrovaných z jarní části.

Dvacet nejlepších výkonů podzimní RLN
1. Šípek Lubomír (Š+Š Rychnov n. K)⋌ 308 kuželek
2. Hartman Lukáš (Škoda A)⋌ 302
3. Svoboda Petr (Marta Dobruška A)⋌ 297
4. Filip Libor (SKP A)⋌ 295
5. Šedivý Jiří (Norci)⋌ 295
6. Svoboda Vít (Marta Dobruška A) ⋌ 289
7. Kubinec Michal (Hic parta)⋌ 287
8. Jung Pavel (Teplárna)⋌ 285
9. Dusbaba st. Milan (Škoda A)⋌ 284
10. Cvejn Tomáš (Norci)⋌ 283
11. Kubíček Pavel (Česká spořitelna)⋌ 283
12. Svrček Petr (Střechy Vaňous)⋌ 281
13. Horáková Iva (Závorovy ovečky)⋌ 281
14. Urbánek Ladislav (Škoda A)⋌ 281
15. Jirsa Martin (Sokol Lipiny)⋌ 281
16. Koblása Milan (Škoda G)⋌ 278
17. Hrudík Aleš (Real Dobruška)⋌ 277
18. Novotný Jiří (Šmudlíci)⋌ 276
19. Rücker Milan (SKP C)⋌ 276
20. Macháček Jiří (Střechy Vaňous)⋌ 275

RLN v čílech a statistikách
Rychnovské ligy neregistrovaných (RLN) se celkem zúčastnilo 55 družstev, když v 1. – 8. lize hrálo 6 družstev a v 9. lize hrálo 7 družstev. Oproti jarnímu ročníku došlo ke snížení o 1 družstvo. Do RLN se po několikaleté pauze vrátilo družstvo SKP B, naopak hraní přerušila družstva Batalion a Draci (obě družstva z důvodu nedostatku hráčů). Do podzimních bojů zasáhlo celkem 303 hráči.

Celkem bylo odehráno 141 zápasů, ve kterých bylo shozeno 249 545 kuželek, tj. průměrný výkon 221,23 shozených kuželek na jednotlivce a 884,91 shozených kuželky u výkonu družstva/zápas. Průměry jsou znehodnoceny tím, že družstvo Voltíci ve 4. lize odehrálo jeden zápas pouze ve třech a družstva (opět) Voltíci (4. liga), Prauzáci (5. liga), Panas (7. liga) a Žízeň C (8. liga) se k jednomu svému zápasu nedostavila vůbec.

V průběhu tohoto ročníku bylo dosaženo 26 tisícovek z toho:
– v 1. lize 13: 5x Škoda A, 4x Marta Dobruška A; 2x SKP A; 1x Norci a Střechy Vaňous.
– ve 2. lize 10: 4x Š+Š Rychnov n. K.; 3x Teplárna; 2x Real Dobruška; 1x Devítka Dobruška.
– ve 3. lize 2: 1x Antik Doudleby a Česká spořitelna.
– ve 4. lize 1: 1x Křídla sovětů.

Nejvyšší průměry v jednotlivých ligách:
1. liga: Škoda A 1050,20.
2. liga: Š+Š Rychnov n. K. 1017,60.
3. liga: Česká spořitelna 963,00.
4. liga: Křídla sovětů 958,20.
5. liga: Hasiči Roveň 923,20.
6. liga: Jedlová 920,80.
7. liga: Reki Vamberk 890,80.
8. liga: Sepie 865,00.
9. liga: Kuželky 846,17.

Pořadí družstev dle průměrů:
1. Škoda A (1. liga) 1050,20.
2. Marta Dobruška A (1. liga) 1043,60.
3. Š+Š Rychnov n. K. (2. liga) 1017,60.

Nejvyšší náhozy jednotlivců:
V tomto ročníku byly dosaženy tři třístovkové náhozy. První dvě hodil Lubomír Šípek (Š+Š Rychnov n. K.), když v zápase 1. kola shodil 308 kuželek a ve 2. kole shodil rovných 300. Třetí třístovkový nához předvedl v zápase 4. kola Lukáš Hartman (Škoda A), když shodil 302 kuželky.
V ženách předvedla nejlepší výkon Iva Horáková (Závorovy ovečky), která shodila 281 kuželku.
Nejlepší plné: 203 Jiří Šedivý (Norci – 1. liga).
Nejlepší dorážka: 123 Lubomír Šípek (Š+Š Rychnov n. K. – 2. liga).

Pořadí jednotlivců
– při odehrání 5 a 6 zápasů – muži: 1. Šípek Lubomír (Š+Š Rychnov n. K.) 279,00;
2. Hartman Lukáš (Škoda A) 278,80;
3. Svoboda Vít (Marta Dobruška A) 267,80;
ženy: 1. Horáková Iva (Závorovy ovečky) 253,60;
– při odehrání 4 zápasů – muži: 1. Urbánek Ladislav (Škoda A) 271,75;
2. Kubinec Michal (Hic parta) 266,75;
3. Moláček Miroslav (Eltax Olešnice v O. h.) 260,50;
ženy: 1. Míšková Mirka (Devítka Dobruška) 242,50.

Pro umístění v TOP 40 (redukované pořadí, kdy je uveden pouze nejlepší výkon jednotlivce) bylo zapotřebí dosáhnout 267 shozených kuželek, což je o šest kuželek nižší nához oproti minulému ročníku Rychnovské ligy neregistrovaných.


Konečné tabulky podzimní RLN

1. LIGA:
1. Marta Dobruška A ⋌5  4  0  1  37:13  1043,60  8
2. Střechy Vaňous ⋌5  4  0  1  32:18   986,00  8
3. Škoda A⋌ 5  3  0  2  32:18  1050,20  6
4. Norci ⋌5  2  0  3  18:32   955,20  4
5. Eltax Olešnice v O. h. ⋌5  1  0  4  16:34   941,00  2
6. SKP A ⋌5  1  0  4  15:35   988,80  2

2. LIGA:
1. Teplárna ⋌5  5  0  0  34:16  1001,20  10
2. Real Dobruška⋌ 5  4  0  1  34:16   985,20   8
3. Š+Š Rychnov ⋌5  3  0  2  28:22  1017,60   6
4. Eivida⋌ 5  1  0  4  20:30   939,60   2
5. Hic parta ⋌5  1  0  4  18:32   954,60   2
6. Devítka Dobruška⋌ 5  1  0  4  16:34   958,20   2

3. LIGA:
1. Česká spořitelna⋌ 5  3  0  2  28:22  964,20  6
2. Závorovy ovečky ⋌5  3  0  2  28:22  953,60  6
3. Antik Doudleby ⋌5  3  0  2  26:24  961,60  6
4. Škoda G ⋌5  2  0  3  26:24  957,80  4
5. Nováci ⋌5  2  0  3  22:28  945,40  4
6. SKP C⋌ 5  2  0  3  20:30  941,60  4

4. LIGA:
1. Křídla sovětů ⋌5  4  0  1  32:18  958,20  8
2. Elkona CZ ⋌5  3  0  2  31:19  927,40  6
3. Šmudlíci⋌ 5  3  0  2  26:24  898,40  6
4. FAB D⋌ 5  2  0  3  23:27  909,80  4
5. Kredo ⋌5  2  0  3  22:28  916,80  4
6. Voltíci⋌ 5  1  0  4  16:34  798,60  2

5. LIGA:
1. Hasiči Roveň ⋌5  4  0  1  37:13  923,20  8
2. Marta Dobruška B ⋌5  3  0  2  30:20  917,00  6
3. Sokol Lipiny⋌ 5  3  0  2  28:22  901,60  6
4. Leo Team Dobruška ⋌5  3  0  2  27:23  899,00  6
5. Výpary ⋌5  2  0  3  18:32  880,60  4
6. Prauzáci ⋌5  0  0  5  10:40  676,60  0

6. LIGA:
1. Pro-Working Žichlínek ⋌5  5  0  0  42:8   963,00  10
2. Jedlová ⋌5  4  0  1  36:14  920,80   8
3. Baroni ⋌5  3  0  2  26:24  911,80   6
4. Ideal Team ⋌5  2  0  3  20:30  889,40   4
5. Šedivky Dobruška ⋌5  1  0  4  20:30  869,80   2
6. Orebáci ⋌5  0  0  5   6:44  821,40   0

7. LIGA:
1. Reki Vamberk ⋌5  4  0  1  34:16  890,80  8
2. Isover Team ⋌5  4  0  1  26:24  879,40  8
3. Pohoda ⋌5  3  0  2  28:22  848,60  6
4. KNS Hroška ⋌5  2  0  3  22:28  814,20  4
5. VOŠ a SPŠ Rychnov ⋌5  1  0  4  22:28  842,00  2
6. Panas ⋌5  1  0  4  18:32  685,00  2

8. LIGA:
1. Sepie ⋌5  4  0  1  38:12  865,00  8
2. AC Panel ⋌5  3  0  2  28:22  860,60  6
3. Kostičky ⋌5  3  0  2  25:25  810,00  6
4. SKP B ⋌5  3  0  2  24:26  801,40  6
5. Míza Deštné v O. h. ⋌5  2  0  3  24:26  813,60  4
6. Žízeň Lukavice C ⋌5  0  0  5  11:39  645,60  0

9. LIGA:
1. Hysterky ⋌6  6  0  0  48:12  831,33  12
2. Kuželky ⋌6  5  0  1  38:22  846,17  10
3. Vaspo Vamberk ⋌6  4  0  2  38:22  812,50   8
4. Start A ⋌6  3  0  3  32:28  806,67   6
5. Havileda ⋌6  2  0  4  26:34  790,50   4
6. Start B ⋌6  1  0  5  14:46  713,67   2
7. Matějáci ⋌6  0  0  6  14:46  719,17   0

(dr, lš)