Na šampionátu v bleskové hře nastoupili i další dva hráči Pandy

Na mistrovství České republiky v bleskové hře žen v Praze před televizními kamerami a v přímém internetovém přenosu vybojovala krásné šesté místo.

Marečková mimo jiné porazila české olympioničky Hitzgerovou a Čedíkovou, remizovala s vítězkou základní části Jínovou i s vítězkou play off Kateřinou Němcovou, která na nedávném mistrovství světa hráček do šestnácti let dobyla druhé místo na světě!

V turnaji startovalo šestadvacet žen. Rychnovskou Pandu reprezentovala také Martina Folková-Pallová, které nevyšel úvod turnaje a nakonec se umístila na čtyřiadvacátém místě.

Více než u jiných se projevuje u Martiny Marečkové tréninková píle, obětavost rodičů a správná volba studia na brněnském sportovním gymnáziu, protože rychnovské gymnázium podmínky pro rozvoj vynikajících sportovních individualit nevytváří.

Velmi vysoko mezi muži pronikl na domácím „bleskové“ šampionátu mužů také hráč prvoligové Pandy Petr Kačírek, kterému se v prvním kole podařilo zdolat olympionika velmistra Babulu. Kačírek se utkal také s velmistry Lázničkou, Lechtýnským a Jírvovským. Turnaj vyhrál velmistr David Navara. Petr Kačírek obsadil mezi třiceti osmi kvalifikovanými z krajských přeborů pěkné pětadvacáté místo.