Vloni byl v konkurenci čtyřiačtyřiceti vytrvalců nejrychlejší ostravský Roman Baláž. Cílovou metu protnul v čase 2:47:55 hodiny s téměř dvouminutovým náskokem Ladislavem Smitkou z Mělníka.
Držitelem letitého traťového rekordu je novomětský běžec Petr Ulich, který v roce 1999 nadějně atakoval hranici dvou a půl hodiny. Nakonec doběhl v čase 2:31:13.
Rychnovský závod na klasickou vzdálenost 42 kilometrů a 195 metrů, který pořádá místní klub 3athlon club, patří k nejextrémnějším v republice. Běží se v horském terénu a odvážní vytrvalci zdolávají náročná převýšení.
Trať vede z Rychnova přes Javornici, Slatinu, Pěčín, Rokytnici v Orlických horách, Nebeskou Rybnou, Jaroslav a zpět do Rychnova.
Závod je vypsán v pěti kategoriích: ženy nad 18 let a muži 18 – 39 let, 40 – 45 let, 46 – 50 let a nad 51 let. Startovné činí 350 Kč. Bližší informace naleznete na webu www.3athlon.com.
Součástí zítřejší sportovní akce bude Den zdraví s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, který je organizován ve spolupráci se Zdravotním ústavem v Hradci Králové. Návštěvníci si budou moci nechat změřit cholesterol, cukr a tlak. Závodníci si mohou nechat zkontrolovat vlastní hodnoty, včetně váhy, před startem i po doběhu do cíle náročného závodu.