V devátém kole čtenářské soutěže Fortuna liga musela o vítězi rozhodnout Supertrefa, protože trojice nejlepších tipérů měla na soutěžním tiketu pouze jedinou chybu. Počet vstřelených branek v deseti vybraných zápasech zaokrouhlili fotbaloví kanonýři na rovnou padesátku. Lukáš Kňourek tipoval 36 vstřelených gólů a Marcela Plachetková z Houdkovic šedesát. Na rozdíl pěti branek se přesnému počtu přiblížil Pavel Dohnanský z Olešnice, který na soutěžním tiketu uvedl, že padne 55 gólů. Stává se tak vítězem devátého kola. Pavlu Dohnanskému gratulujeme a žádáme ho, aby se o výhru v podobě trička s logem Fortuna ligy a sázkového tiketu v hodnotě 100 Kč do sázkové kanceláře Fortuna přihlásil na telefonním čísle redakce Rychnovského deníku 494 535 264. Naposledy vyzýváme týnišťského čtenáře Františka Brendla, vítěze úvodního kola jarní Fortuna ligy, aby se spojil s redakcí na stejném telefonním čísle ohledně převzetí cen. V průběžném pořadí se v čele s náskokem tří bodů udržela dvojice Jaroslav Macek z Dobrušky a potštejnská Josefa Suchánková. Oba, stejně jako před týdnem, získali shodný počet bodů – tentokrát jedenáct. Na třetí příčku se zásluhou čtrnáctibodového zisku vyhoupl rychnovský čtenář Miloslav Dostálek. Fortuna liga vstupuje do závěrečného finiše – do konce soutěže zbývají poslední tři kola.

Průběžné pořadí Fortuna ligy po 9. kole

Liga mistrů
RK0070 Jaroslav Macek, Dobruška 11 81
RK0025 Josefa Suchánková, Potštejn 11 81
RK0048 Miroslav Dostálek, Rychnov 14 78
RK0143 Zdeněk Kotyza st., Peklo 11 78
RK0104 Milan Říčař, Rychnov 14 75
RK0042 Vladimír Jiruška, Čestice 11 75
RK0043 Lucie Jirušková, Čestice 11 75
RK0049 Libuše Dostálková, Rychnov 14 74
RK0058 Radek Jehlička, Rychnov 11 72
RK0111 Lenka Hofmanová, Dobruška 8 72

Pohár UEFA
RK0053 Miroslav Charvát, Čestice 8 72
RK0118 Monika Brendlová, Týniště 14 69
RK0129 Matěj Moravec, Dobruška 14 69
RK0014 Milda Bartoš, Kostelec 11 69
RK0056 Petra Jehličková, Rychnov 11 69
RK0108 Marie Ficencová, Dobruška 8 69
RK0052 Renata Holubářová, Slatina 8 69
RK0003 Marcela Tauzová, Rychnov 8 69
RK0110 Josef Ficenec, Dobruška 11 66
RK0005 Lenka Janská, Houdkovice 11 66

I. liga
RK0067 Petr Mitlehner, Týniště 11 66
RK0112 Petr Ficenec, Chábory 8 66
RK0054 Miroslav Charvát st., Čestice 8 66
RK0065 Laco Pěna, Týniště 14 63
RK0055 Marie Charvátová, Čestice 11 63
RK0002 Tomáš Kovaříček, Vojenice 11 63
RK0010 František Kroš, Javornice 11 63
RK0082 Milan Koleno, Dobruška 8 63
RK0133 Ludmila Podolská, Dobruška 8 63
RK0001 Miloslav Šulc, Rychnov 8 63

II. liga
RK0007 Božena Šulcová, Rychnov 8 63
RK0128 Antonín Závodní, Týniště 8 63
RK0081 Vladimír Gütler, Dobruška 2 63
RK0083 Hana Hamerská, Vamberk 8 61
RK0106 Marcela Plachetková, Houdkovice 17 60
RK0138 Milan Bartoš, Křovice 14 60
RK0119 František Brendl, Týniště 14 60
RK0021 Jaroslav Suchánek, Potštejn 14 60
RK0159 Josef Šesták ml., Č. Meziříčí 14 60
RK0101 Ludmila Dohnálková, Rychnov 11 60

Česká liga
RK0004 Dušan Janský, Houdkovice 8 60
RK0080 Martin Sosna, Dobruška 8 60
RK0122 Zdeněk Lohniský, Týniště 11 58
RK0134 Miloš Šenkýř, Dobruška 14 57
RK0006 Pavel Dvořák, Kostelec 11 57
RK0149 Rudolf Hlaváček, Hroška 11 57
RK0132 Josef Podolský, Dobruška 11 57
RK0096 Václav Vágner, Dobruška 11 57
RK0074 Milan Vanžura, Dobré 11 57
RK0115 Kateřina Ficencová, Chábory 8 57

Divize
RK0094 Jakub Moravec, Dobruška 8 57
RK0114 Václav Musil, Dobruška 8 57
RK0155 Maruška Vaněčková, Houdkovice 8 57
RK0071 Olga Macková, Dobruška 5 57
RK0064 Jiří Lacina, Dobruška 2 57
RK0140 Pavel Dohnanský, Olešnice 17 55
RK0166 Radek Dvořáček, Doudleby 5 55
RK0073 Václav Mervart, Dobruška 14 54
RK0147 Jiří Šťovíček, Rychnov 14 54
RK0041 Lukáš Jiruška, Čestice 11 54

Krajský přebor
RK0033 Jaroslav Šitina, Byzhradec 11 54
RK0148 Jana Šťovíčková, Rychnov 11 54
RK0019 Pavel Vacek, Rychnov 11 54
RK0103 Iva Dohnálková, Rychnov 8 54
RK0113 Milan Hofman, Dobruška 8 54
RK0146 Stáňa Krejčová, Solnice 8 54
RK0158 Václav Vaněček ml., Houdkovice 5 54
RK0072 Radim Sobotka, Opočno 2 54
RK0131 Jaroslav Knapek, Dobruška -1 54
RK0016 Ladislav Procházka, Jílovice 11 52

Krajská I. A třída
RK0172 Miroslav Kratochvíl, Opočno 5 52
RK0088 Petr Rudolf, Olešnice 11 51
RK0144 Jan Krejčí, Solnice 8 51
RK0028 Marie Kuchařová, Rychnov 8 51
RK0030 Josef Plašil, Javornice 8 51
RK0046 Karolína Konvalinková, Vamberk 5 51
RK0011 Aleš Kupka, Čánka 5 51
RK0157 Josef Plachetka, Houdkovice 5 51
RK0177 Marie Pávková, Jaroslav 14 50
RK0173 Kristian Kos, Rychnov 11 49

Krajská I. B třída
RK0137 Aleš Hašek, Dobruška 5 49
RK0127 Jiří Vyšehrad, Týniště 5 49
RK0060 Petr Hellinger, Dobruška 0 49
RK0026 Oldřich Krsek, Vamberk 0 49
RK0161 Josef Šesták, Č. Meziříčí 14 48
RK0091 Pavel Bartoš, Semechnice 11 48
RK0062 Jan Hellinger, Dobruška 11 48
RK0107 Ladislav Plachetka, Houdkovice 11 48
RK0044 Pavla Konvalinková, Vamberk 8 48
RK0012 Pavel Marek, Rychnov 8 48

Okresní přebor – II. třída
RK0098 Franta Michera, Vamberk 8 48
RK0150 Miroslav Filip, Rychnov 5 48
RK0057 František Jehlička, Rychnov 5 48
RK0045 Pavel Konvalinka, Vamberk 5 48
RK0059 Radka Moravcová, Dobruška 5 48
RK0017 Zdeňka Procházková, Jílovice 5 48
RK0142 Zdeněk Kotyza, Rybná 2 48
RK0035 Jana Mazurová, Doudleby -4 48
RK0176 Michaela Filipová, Rychnov 14 47
RK0167 Eva Dvořáčková, Doudleby 11 46

Okresní III. třída
RK0020 Břetislav Brož, Kostelec 8 46
RK0151 Martina Filipová, Rychnov 11 45
RK0027 Vladislav Kuchař, Rychnov 8 45
RK0075 Václav Mervart ml., Dobruška 8 45
RK0032 Jan Plašil, Javornice 5 45
RK0087 Jiří Rudolf, Olešnice 5 45
RK0160 Iva Šestáková, Č. Meziříčí 5 45
RK0153 Kačenka Vaněčková, Houdkovice 5 45
RK0069 Vilém Výprask, Výrava 5 45
RK0051 Luboš Eisner, Rychnov 11 43

Okresní IV. třída
RK0095 Petr Moravec, Dobruška 11 42
RK0139 Lukáš Tamáš, Olešnice 11 42
RK0105 Daniela Plachetková, Houdkovice 8 42
RK0068 Josef Albrecht, Týniště 5 42
RK0039 Josef Martínek, Vamberk 5 42
RK0164 Jakub Mervart, Dobruška 11 40
RK0154 David Lehmden, Houdkovice 11 39
RK0136 Hana Novotná, Olešnice 11 39
RK0100 Miloš Dohnálek, Rychnov 5 39
RK0141 Vlasta Kotyzová, Peklo 5 39

Pralesní liga
RK0145 Bořek Krejčí, Solnice 5 39
RK0037 Matěj Mazura, Doudleby 5 39
RK0089 Jirka Smola, Dobruška 5 39
RK0031 Marie Plašilová, Javornice -1 39
RK0038 Milan Mikušík, Dobruška 0 38
RK0170 Kateřina Filipová, Rychnov 11 37
RK0152 Lukáš Kňourek, Opočno 17 36
RK0023 Ondřej Dostál, Vamberk 11 36
RK0029 Petr Jelínek, Habrová 11 36
RK0184 Honzík Prdlavka, Vamberk 11 36

Kandidáti postupu
RK0121 Ladislav Provazník, Týniště 8 36
RK0018 Jan Pohl, Rychnov 5 36
RK0097 Marie Vágnerová, Dobruška 5 36
RK0008 Jirka Dohnal, Kostelec 5 34
RK0165 Vlastimil Dvořáček, Doudleby 5 34
RK0077 Jiří Pavelka, Vamberk 0 34
RK0156 Václav Vaněček, Houdkovice 0 34
RK0117 Zdeněk Rektor, Týniště 2 33
RK0022 Lukáš Spáčil, Ostrava -1 33
RK0099 Radek Hartman, Skuhrov 0 32
RK0116 Antonín Pokorný, Týniště 5 31
RK0175 Miloš Matoušek, Kostelec 5 29
RK0034 Petra Lukášková, Trnov 0 29
RK0171 Budula Mandelinka, Týniště 8 28
RK0079 Michal Pavelka, Vamberk 0 28
RK0169 Daniel Brož, Dobruška -1 28
RK0084 Lenka Doležalová, Vamberk 8 27
RK0066 Miroslav Nuska, Týniště 8 27
RK0135 Jaromír Novotný, Olešnice -7 27

S úsměvem jde všechno líp
RK0109 Martin Wazquez, Dobruška 5 25
RK0015 Karel Forche, Kostelec 2 25
RK0076 Soňa Pavelková, Vamberk 0 25
RK0190 Marie Hanyková, Vamberk 8 24
RK0102 Milena Koblicová, Vamberk 5 24
RK0009 Lenka Dohnalová, Kostelec 2 22
RK0178 Jiří Klossowski, Dobruška 0 22
RK0093 Jana Melicharová, Dobruška 0 21
RK0198 Stefanie Koukolová, Vamberk 5 20
RK0047 Jan Konvalinka, Vamberk 5 19
RK0061 Dominik Hellinger, Dobruška 0 19
RK0013 Josef Černý, Jílovice 5 18
RK0092 Zbyněk Kubový, Lipovka 5 18
RK0090 Vlaďka Kašparová, Č. Meziříčí -1 18
RK0024 Jaroslav Suchánek, Choceň -1 18
RK0040 Michaela Mazurová, Doudleby -4 18
RK0174 Josef Hanyk, Vamberk 8 17
RK0188 Božena Doležalová, Vamberk 5 17
RK0086 Radka Gottwaldová, Olešnice 5 15
RK0120 Pavel Provazník, Kostelec 2 15
RK0130 Lilia Ščerbáková, Opočno 2 15
RK0195 Nikola Tomková, Vamberk 2 14
RK0197 Maruš Foglová, Vamberk -1 14
RK0181 Vladimír Lichý, Dobruška 0 13
RK0193 Marta Jindáčková, Vamberk 11 12
RK0194 František Bednář, Vamberk 8 12
RK0196 Katka Šatrová, Vamberk 5 11
RK0078 Jarmila Pavelková, Vamberk 0 10
RK0186 Marek Zezulka, Merklovice 0 9
RK0036 Milan Mazura, Doudleby -1 9
RK0202 Jarča Popelářová, Vamberk 8 8
RK0162 Pavel Jícha, Týniště 0 8
RK0163 Jiří Kiossowski, Dobruška 0 8
RK0201 Nora Baubergerová, Vamberk 5 7
RK0183 Lenka Novotná, Vamberk 0 6
RK0187 Ladislav Doležal, Vamberk -1 5
RK0085 Martin Novotný, Vamberk 0 4
RK0192 Milan Jindáček, Vamberk 5 3
RK0185 Oldřich Krsek ml., Vamberk 0 2
RK0199 Patrik Pardál, Potštejn 0 2
RK0126 Vladimír Střihavka, Voděrady 0 2
RK0125 Tereza Střihavková, Voděrady 0 2
RK0182 Miroslav Výborný, Vamberk 5 1
RK0168 Jan Karas, Holice 0 1

Naděje umírá poslední
RK0123 Martin Střihavka, Voděrady 0 -1
RK0124 Dagmar Střihavková, Voděrady 0 -1
RK0050 Libor Tichý, Rychnov 0 -1
RK0189 Martina Smolová, Dobruška -1 -3
RK0200 Beda Budvar, Bolehošť 0 -4
RK0180 Iveta Doležalová, Vamberk -4 -4
RK0063 Roman Izák, Opočno 2 -6
RK0179 Hugo Hnis, Houdkovice 2 -9
RK0191 Miroslav Jetel, Rychnov -7 -16

Správné výsledky 9. kola Fortuna ligy

1. Tesla Pardubice – Týniště n. O. 2:1 1
2. Přepychy – Doudleby n. O. 4:2 1
3. Kunčice – Dobruška 6:0 1
4. Milíčeves – Kostelec n. O. 1:2 2
5. Malšovice – Černíkovice 0:1 2
6. Dohalice – Vamberk 2:2 0
7. Loko Hradec – Albrechtice 1:6 2
8. Domašín – Borohrádek 1:6 2
9. Solnice – Dobré 2:0 1
10. Lípa n. O. – Voděrady 10:1 1
Supertrefa: 50