Lucko, dvakrát jste byla za viníka ulitého startu. Co se tam vůbec dělo?
Mě se neptejte, zeptejte se startéra. Mě tvrdí, že jsem dva starty ulila.

A to se dá?
(úsměv). No jak vidíte, tak asi dá. Když jim to tam přístroj ukázal, tak asi ano.

Při řešení této situace jsem ve vysílačkách rozhodčích slyšel, že jste při prvním startu poškodila blok, který to nakonec všechno způsobil…
Vůbec netuším, co se tam stalo, ale na oko jsem ani jeden start neulila.

Čas 13,22 – spokojenost?
Tak to rozhodně nespokojenost. Když stojíte patnáct minut na startu a dvakrát vás osočují z ulitého startu a pak navíc chytnete -1,6 protivítr, tak z toho se víc udělat nedalo.

Vloni jste kromě překážek nastoupila i do hladké stovky. Proč jste ji letos vynechala?
Vynechala jsem ji proto, že byla v programu hned po překážkách a navíc je do konce sezóny ještě dost závodů, takže jsem to dnes pojala jako dobrý trénink. Bohužel ani jako dobrý trénink to považovat nemůžu, protože toto by se mi na tréninku nestalo.

Prozraďte, co vás čeká v nejbližších dnech či týdnech?
Vážně netuším, manažer jedná, bojuje o nějaké mítinky, takže uvidím. Nabídka je široká, takže dohadujeme, co, kde, jak, ale víc vážně nevím.

Ředitel mítinku Aleš Žďárský:

„Stovka překážek bylo asi jediné místo, ve kterém došlo k nějakým potížím a myslím, že je třeba se zamyslet nad chováním závodnic a některých doprovázejících fanoušků (nebo kdo to byl?), kteří naprosto nevhodně komentovali práci startéra a jeho pomocníků. Jistě je každému jasné, že krom vizuální kontroly startu existuje i určitý výstup ze startovacího zařízení (zátěžové bloky). Lidé, kteří zodpovídají za správnost rozhodnutí, musejí analyzovat všechny informace a podněty, které mají a následně rozhodnou. Proto byly některé emoční exploze skutečně nevhodné a do atletického prostředí rozhodně nepatřily. Mimo jiné i proto, že i u nás na venkově chodí na atletiku poměrně dost znalců sportovního prostředí, ale také významných obchodních přátel, ředitelů peněžních ústavů a nadnárodních firem, primářů ale i dětí, které se učí od dospělých atletických vzorů… To, co si pomysleli po extempore u krátkých plotů, a jak hodnotili přemíru křiku a vulgarizmů, nebudeme dále raději komentovat. V každém případě si tu ostudu za sebou neneseme my, pořadatelé, ale Ti, kteří mají trošku problém sami se sebou. Tečka.