S rozdílnými pocity opouštěly ve středu večer domácí palubovku basketbalistky Trutnova a Hradce Králové. Zatímco hráčky Lokomotivy se radovaly z přesvědčivé výhry nad strakonickým týmem U19 Chance (84:59), hradecké „lvice“ byly zklamané po střeleckém výbuchu s pražskou Slavií (54:64).

„Nebyl to jednoduchý zápas. V prvním poločase se nám nepodařilo natáhnout náskok na deset a více bodů. Když přitlačíme ve druhé půli, soupeřky mají problémy udržet tempo, také kvůli naší rotaci. Přesně to se potvrdilo a rozhodlo duel,“ těmito slovy hodnotil druhou výhru sezony trutnovský lodivod Michal Martišek.

Lokomotiva měla do zápasu raketový nástup 7:0, ze kterého se ale Jihočešky rychle oklepaly a prakticky celý první poločas držely minimální rozdíl ve skóre. Povedený nástup do třetí čtvrtiny, ve které Trutnov hosty jasně přehrál, byl rozhodujícím okamžikem. Prvních pět minut druhého poločasu domácí hráčky ovládly 16:2 a navýšily náskok přes dvacet bodů (24. minuta 57:36). Dynamická hra slavila úspěch a Lokomotiva s přehledem dojela pro druhou výhru ve třetím zápase ligy.

„Lvice“ se střelecky trápily. Třeba v úvodní čtvrtině daly jen 6 bodů! Navíc po skončení utkání neměly žádnou dvoucifernou střelkyni. Když se k tomu přičte mizerné procento úspěšnosti, je z toho nezdar před vlastním publikem.

„Tentokrát nás určitě zabila naše produktivita. Oproti předchozím zápasům se zlepšila obranná fáze i doskok. Holkám nemůžu vytknout nic co se týká bojovnosti, ale to, co dokázaly zahodit v útoku… Mít šestky 52 procent, to jsme v lize neměly několik let. Trojky nemusí vždycky padat, ale měly jsme častokrát volné pozice, a přesto jsme se nedokázaly trefit. Takže Slavia má zasloužené vítězství,“ uvedla na webu zenskybasket.cz Romana Ptáčková, trenérka hradeckého celku.

Další program: Nymburk – Trutnov (so 13), Teamstore Brno – Hradec Králové (ne 17).