Setkání se uskutečnilo na koupališti v Bystrém, kde byl zhotoven pro tyto účely dřevěný můstek s umělým travním povrchem. Účastníci, vybavení v kategorii Freeski „přeskáčemi“ a hůlkami, jako by šli zrovna na sjezdovku, absolvovali v určeném časovém limitu několik kvalifikačních skoků. Z nich pak porota vybrala ty, kteří před početným a nadšeným publikem absolvovali skoky finálové.

Horko dávalo všem pěkně zabrat

Zdálo se, že pády do vody přicházely všem závodníkům vhod, jelikož bylo úmorné vedro. Před každým skokem museli navíc ještě absolvovat výstup po bahnité stezce na vrcholek můstku, což v tomto dusnu byl rovněž slušný výkon, zvlášť když těch výšlapů bylo během krátké doby několik. Vzorně též fungoval vytahovač jezdců z vody, který jim házel bójku na provazu, za kterou je pak přitáhl ke břehu. Diváci ocenili i výkony dvou dívek ve startovním poli, jejichž výkony si s jejich mužskými kolegy nezadaly a nárazy po špatně provedených tricích je musely bolet úplně stejně.

Výsledky: Freeski: 1. Daniel Hanka (Gravity Park), 2. Patrik Kříž (Gravity Park), 3. Miloš Žák. Snowboard muži: 1. Tomáš Kašpárek, 2. Roman Pavlíček (Snowpunx), 3. Petr Marčík (Snowpunx). Snowboard ženy: 1. Lenka Sedlářová, 2. Kateřina Sedlářová.

(mp, han)