V pátém kole ligových soutěží v národní házené měli muži Sokola Dobruška utkání s 1. NH Brno odložené, ženy v regionálním derby deklasovaly Hlinsko a B–tým dobrušských mužů přivezl dva body z jižní Moravy.

I. liga ženy:

Sokol Dobruška – HK Hlinsko 27:10 (16:5). Dobruška vstoupila do utkání vlažně, ale postupně se dostala do vedení. Rozhodující náskok v prvním poločase i v celém utkání získala od 10. do 23. minuty, kdy navýšila skóre z 6:4 na 13:4. Už první poločas skončil pro hosty debaklem - 16:5.

I po přestávce domácí děvčata své soupeřky přehrávala rozdílem třídy, a zajistila si tak sedmnáctibrankové vítězství. Stínem utkání bylo zranění kotníku výborně chytající brankářky Kubcové. Střelecky se tradičně dařilo Petře Laštovičkové, která vsítila 18 branek.

Fakta – rozhodčí Sladký z Kyšic, 60 diváků, hrálo se bez karet, pokutové hody 3/2:1/0. Sestava a branky Dobrušky: Kubcová, Kosinová, Martinková – Štěpánová, D. Peřinová, Kopecká, Krejčíková – P. Laštovičková (18), N. Henclová, Valíčková (6), Kadeřávková (3), Němcová. Trenéři: B. Laštovičková, Sychrovský.

Další výsledky: Krčín – Rokytnice 19:15, Blovice – Božkov 14:10, Žatec – Tymákov 12:11, Přeštice – Chomutov NH 18:20, Studénka – Bakov nad Jizerou 12:8.

II. liga muži – skupina B:

TJ Sokol Vracov - Sokol Dobruška B 19:22 (12:15). Dobruška v prvním poločase předváděla dobrou hru. Obrana získala spoustu míčů. Útoky na obou stranách se rychle střídaly. Ve druhé části hry domácí zlepšili obranu a na dobrušské útočníky přišel střelecký útlum. Přes spoustu zmařených šancí ale měla Dobruška zbytek utkání pod kontrolou a nenechala si tříbrankové vedení vzít. Svůj tým podrželi oba brankáři.

Fakta – rozhodčí Václavík z Jihlavy, 30 diváků, ŽK 2:0, ČK 2:0, pokutové hody 2/1:5/5. Sestava a branky Dobrušky: St. Novotný, Kopecký – A. Lenfeld, Grulich, Petr, Holada - Š. Hampl (8), Bašek (4), Jakub Tomáš (7), Josef Tomáš (3), Jan Verner. Trenéři: Holada, Šolín.

Další výsledky – 5. kolo: KNH MS Brno – Podhorní Újezd 22:22, Veselí n. M. – Jihlava 22:20, Pustějov – Vítkovice 17:21, Albrechtičky – Rokytnice 13:14, Studénka – Draken Brno 24:21.

Pozvánka – sobota 25. září: II. liga muži: Dobruška B – Veselí n. M. (15); I. liga muži: Dobruška – 1. NH Brno (16.30).