Kvarteto z Rychnovska na poslední akci bodovalo

Hluk - Mladým stolním tenistkám z Dobrého a Voděrad se dařilo na bodovacím turnaji.

28.12.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Jan Ježdík

Na poslední žebříčkový turnaj staršího žactva se do moravského Hluku sjelo bojovat o cenné body dvaatřicet nejlepších žáků a žákyň z republikového žebříčku.
Rychnovský okres měl zastoupení v žákyních Simoně Šlehobrové (na prvním snímku) a Daniele Rozínkové (na druhém snímku) z SK Dobré a sestrách Blance a Haně Jakubcových v dresu Vršovanu Voděrady.
V prvním stupni turnaje se bojovalo v osmi čtyřčlenných skupinách. Všem děvčatům z Rychnovska se podařilo postoupit do finálového pavouka mezi nejlepších šestnáct hráček. V této části turnaje se již hrálo progresivním způsobem o pořadí. Hana Jakubcová už vyhrála pouze jeden zápas a v konečném pořadí skončila na 14. místě. Šlehobrová, Rozínková a Blanka Jakubcová svoje zápasy dovedly do vítězného konce, což znamenalo postup mezi poslední osmičku, která si to měla rozdat o medaile.
Rozínková ve čtvrtfinále změřila síly s Klihavcovou z Děčína a vítězství ji posunulo do semifinále. Šlehobrová narazila na nasazenou jedníčku Blažkovou z Prachatic a podlehla jí až po velkém boji 2:3 na sety. Blanka Jakubcová ztratila naději na postup mezi nejlepší čtveřicu s Meidlovou z Děčína (1:3).
Také Daniele Rozínkové zkřížila cestu favoritka číslo 1 Blažková. V boji o finále jí však hráčka z Rychnovska statečně vzdorovala stejně jako Šlehobrová. Byla z toho další pětisetová bitva se šťastnějším koncem pro nasazenou jedničku.
V zápase o třetí příčku pak Daniela Rozínková prohrála s Brňankou Adámkovou. Šlehobrová s Blankou Jakubcovou v boji o konečné pořadí ještě jednou vyhrály a účinkování v turnaji zakončily vzájemným soubojem o konečné umístění. V rychnovském derby byla nakonec šťastnější Simona Šlehobrová.
Vystoupení kvarteta děvčat z našeho okresu na prestižním turnaji bylo mimořádně úspěšné. Hned tři hráčky se dokázaly probojovat do elitní desítky - čtvrtá Daniela Rozínková, pátá Simona Šlehobrová a Blanka Jakubcová na šesté příčce.