Hlavní závod na 10 kilometrů vedoucí od novoměstské sokolovny do Pekla a zpět se stal jednoznačnou záležitostí největšího favorita, Kamila Krunky z pořádajícího SK Nové Město nad Metují, který obhájil loňské prvenství.

Mezi ženami na startu chyběla obhájkyně loňského prvenství Táňa Metelková z SK Týniště nad Orlicí. Závod, jehož se nezúčastnila ani jedna žena kategorie A do 35 let, vyhrála Krunkova oddílová kolegyně Eva Vítová, která byla v cíli klasifikována na dvanáctém místě absolutního pořadí. Čtrnáctý skončil Bohumil Flegl ze Skibob klubu Dobruška.

Absolutní pořadí 51. ročnku Ceny Metuje:
1. Kamil Krunka (SK Nové Město nad Metují) 32:27; 2. Leoš Pelouch (JSRT) 32:49; 3. Pavel Brýdl (SK Nové Město nad Metují) 34:01; 4. Dalibor Bartoš (Kerda Sport Liberec) 34:01; 5. Miroslav Vítek (Jiskra Ústí nad Orlicí) 35:03; 6. Miroslav Holub (SK Nové Město nad Metují) 35:27; 7. Jaromír Krejčí (Ski Klub Pastviny) 35:40; 8. Jiří Beránek (Havlíčkův Brod) 36:30; 9. Jaroslav Mazač (Maratonstav Úpice) 37:36; 10. Jiří Klimeš (AC Náchod) 38:03; 11. Michal Šebek (Fort SMC Ústí nad Orlicí) 38:13; 12. Eva Vítová (SK Nové Město nad Metují) 38:15; 13. Petr Kalný (Atletika Chrudim) 38:35; 14. Bohumil Flegl (Skibob klub Dobruška) 38:47; 15. Miroslav Buránek (DB Labroxer) 38:56 min.