Jičín B - Dvůr Králové n. L. 25:26 (14:14)

Fakta – branky: Kolc 10/5, Vávra 4, Vraný 3, P. Drbohlav 2, Bareš, Doškař, Thorovský a Pekař 1 – L. Picha 7, P. Voňka 6, Šeba 4, Zelinka a Jakub Kirschbaum 3, Bonaventura a Hampl 1, Etrich 1/1. Rozh.: Sovová, Mrázová. Vyloučení: 3:6. ŽK: 2:3. Diváci: 67.

Úvod derby patřil zkušenějším hostům, kteří se snadno prosazovali přes nedůraznou obranu soupeře. Domácí mladíci ale časem zahodili respekt a rychlými akcemi stav otočili, aby se nakonec poločasové skóre zastavilo na stavu 14:14.

Po přestávce šla rezerva do tříbrankového trháku, pak ale začal úřadovat hostující gólman Babčaník a především díky němu odskočili hosté do vedení 22:26.

V závěru sice Jičínští dokázali derby zdramatizovat, poslední šance ale skončila na Babčaníkovi, což znamenalo radost v táboře Dvora.

Zajímavostí duelu byl fakt, že jej společně rozhodovaly dvě ženy. S vypjatým zápasem si vcelku poradily.

Prvoligoví dvorští házenkáři vezou dva body z města pohádek

Náchod - Chodov 35:26 (19:15)

Fakta – branky: Resl 9, Freiberg 9/2, Cvejn a Hrachový 4, Lojda 3, Kosinka 3/1, Tyler, Metelka a Hlaváček 1 – Hanus 6, Šafář 6/2, Krouský a Friedel 3, Klačo 3/2, Turek 2, Řežábek, Balšánek a Vladyka 1. Rozhodčí: Beneš, Chalupa. Vyloučení: 2:4. ŽK: 2:3. Diváci: 50.

Chodovští v úvodním kole rozstříleli soupeře z Bystřice pod Hostýnem, a jelikož Náchod si z haly vsetínského nováčka přivezl porážku, šel do domácího duelu v roli outsidera. Papírové předpoklady ale vzaly za své už v prvním poločase.

Domácí jej ovládli výsledkem 19:15 a také po pauze pokračovali ve skvělém výkonu. Střelecky zářili především devítigóloví Freiberg s Reslem. Favorit se nezmohl na odpor a z východu Čech odjel s porážkou o 9 branek!

Krčín přivezl vysokou výhru z Hlinska

Další výsledky 2. kola: Bystřice pod Hostýnem – Strakonice 28:29, Hustopeče – Vršovice 33:30, Litovel – Vsetín 30:22, Zlín – Velká Bystřice 29:26.

3. kolo (5. – 6. října): Sobota 15.00: Vršovice – Bystřice pod Hostýnem. 17.00: Dvůr Králové nad Labem – Velká Bystřice, Strakonice – Náchod. Neděle 15.00: Vsetín – Jičín B, Zlín – Hustopeče. 17.00: Chodov – Litovel.