V šestnáctičlenné nominaci jsou hned čtyři odchovanci kosteleckého softballu. České barvy budou hájit Jan Cabalka z Častolovic (aktuálně hráč týmu Hroši Havlíčkův Brod), Jiří Šeda z Tutlek (Hroši H. Brod), Matěj Jedlička z Potštejna (Hroši H. Brod) a Michal Preclík z Kostelce nad Orlicí (Klackači Kostelec nad Orlicí).
Národní tým se pod vedením hlavního kouče Dušana Šnellyho vydal do zámoří v pondělí 11. července. Před startem samotného MS absolvovali sérii přípravných zápasů. První dva dny strávili čeští junioři v New Yorku, kde se střetli s jedním z místních týmů a následně se výprava přesunula do Kanady. V zemi javorových listů se čeští reprezentanti zúčastnili přípravného turnaje a sehráli přátelské utkání s Kanadou U-21. Teprve po týdnu se vydali do dějiště mistrovství světa – amerického Midlandu ve státě Michigan, kde se podle plánu uskutečnil ještě jeden přípravný zápas.
Do světového šampionátu vstoupí Češi v neděli 24. července zápasem s Dánskem. Dalšími soupeři v základní skupině budou týmy Venezuely, Austrálie, Botswany, domácí USA a úřadující mistři světa Argentinci.
Do play off postoupí nejlepší čtyři týmy a to je i základní cíl českého národního týmu. Zpět do České republiky by se měl tým vrátit v pondělí 1. srpna.
Držme našim juniorům pěsti, aby jako nejlepší evropský celek ve své kategorii, byli úspěšní i na mistrovství světa MS v USA. ⋌(dr, jt)