Druhé místo v soutěži, která byla vedle českého šampionátu i součástí seriálu ME, obsadil s odstupem 27 sekund Václav Pech. Třetí byl Polák Kajetan Kajetanowicz.

Třiatřicetiletý Kopecký počtvrté za sebou zakončí sezonu ziskem titulu. V roce 2012 se stal českým mistrem, rok na to evropským šampionem, následně ovládl asijsko-pacifické mistrovství a letos opět český seriál. Navíc zcela suverénně. Vyhrál všech pět odjetých rallye a slavit tak může bez ohledu na výsledek závěrečné říjnové Rallye Klatovy.

„Máme za sebou čtrnáct dní, které byly hodně náročné. Po psychické i fyzické stránce. Vyšly ale úplně skvěle," radoval se v cíli Kopecký, jenž týden před Barum rallye ovládl klasifikaci kategorie WRC2 v Německé rallye, závodě mistrovství světa. „Barumka ale byla těžší. V Německu nám odpadli nějací soupeři a pak už jsme si jeli své tempo. Zlín je mnohem uskákanější a tohle auto má podvozek trochu jako ‚enko'. Na tomto povrchu to není jednoduché řídit," řekl jezdec z Kostelce nad Orlicí, který si na Barum rallye připsal rekordní čtvrtou výhru a osamostatnil se v čele historického pořadí vítězů.

Jen jedna výhra jej dělí od toho, aby do svého držení trvale získal pohár pro vítěze. „Osobně jsem vyhrál popáté," pousmál se Kopecký a poukázal na rok 2004, kdy ovládl absolutní klasifikaci, ale pořadatelé tehdy do oficiálních výsledků nepočítali vozy WRC, se kterým jel i Kopecký.
Náročnost zisku titulu hodnotil pragmaticky. „Stačilo pět výher, no," pousmál se Kopecký, jenž český šampionát ovládl již v letech 2004 a 2012.
Nynější výhru ale podle všeho řádně oslaví. „Je tady spousta fanoušků, jak z mé rodné vesnice, tak další lidi. Kamarádovi a bývalému spolujezdci Petru Starému se narodilo děcko a od té doby jsem ho nepotkal. Těším se, až se uvidíme a pokecáme. Tohle by se oslavit mělo," řekl.
Domácí mistrovství zakončí jednodenní Rallye Klatovy v sobotu 3. října.