„Nasadili jsme tvrdé pneumatiky, co se jedou v mistrovství světa WRC2, a i když to v prvních průjezdech nebyla úplně ideální volba, tak jsme to zvládli a mám z toho radost. Valda (Valoušek) to tady zná a rozdíly tady vždycky byly minimální, ale kdybychom jeli jiné pneumatiky, asi by to bylo trochu jiné," uvedl Kopecký v tiskové zprávě.
Favorit soutěže vyhrál v páteční první etapě pět z šesti rychlostních zkoušek, ale v té zbývající skončila jeho fabia v poli. V polovině rallye tak vedl tovární jezdec Škody před Valouškem jen o pět a půl vteřiny.
Čtyřiatřicetiletý Kopecký přidal ještě tři dílčí triumfy, Valouškovi se vzdálil a v Hustopečích vyhrál už popáté. Tři sobotní erzety ovládl na jihu Moravy rovněž Dohnal a posunul se díky tomu na třetí místo.
Jezdce z Kostelce nad Orlicí nezastavily ani technické problémy, po kontaktu s Polákem Grzegorzem Grzybem poškodil chladič. „Myslím, že nás musel vidět, ale nepustil nás, a když už jsem myslel, že nás pouští, tak jsem to nasypal pod něj a on to zavřel, takže jsem do něj strčil a praskl nám chladič. Utěsnili jsme to, ale nestihli jsme přezout pneumatiky, vůbec nic," postěžoval si úřadující šampion, jenž na českém území vyhrál již osmkrát za sebou.
Potíže musel řešit i Valoušek. „Pro mě to byla velmi problematická soutěž, velké trápení. Včera byl prach i po dvou minutách, dnes slunce a horko a k tomu jsme od druhé rychlostky dolívali vodu kvůli přehřívání. Myslím, že kdyby se jela ještě jedna dvě zkoušky, tak už to nevydržíme. V závěru jsem byl samozřejmě nervózní, motor ztrácel výkon, blikaly na mě kontrolky teploty a tlaku vody, takže jsem tu techniku i trochu šetřil, abychom dojeli," uvedl.
Smolný závod odjel Václav Pech, který se pohyboval na konci elitní desítky a v osmé rychlostní zkoušce z rallye odstoupil. „Vyzuli jsme už třetí kolo na zadní nápravě. Nevíme, čím to je. Je pravda, že mají velkou přilnavost a dá se s nimi jet hodně rychle, ale za nějakých podmínek prostě spadnou z ráfku," uvedl na webu rallye Pech, který letos startuje s vozem Porsche 997 GT3.
Konečné pořadí
Agrotec rallye Hustopeče, třetí díl Mistrovství ČR v automobilových soutěžích: 1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:25:43,8, 2. Valoušek, Havelková (Škoda Fabia R5) –28,0, 3. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) –1:29,5, 4. Štajf, Rajnoha (Škoda Fabia R5) –1:46,6, 5. Grzyb, Hundla (Polsko/Ford Fiesta R5) –2:30,2, 6. Černý, Černohorský (Škoda Fabia S2000) –2:48,9, 7. Bisaha, Šintal (Ford Fiesta R5) –2:56,6, 8. Trněný, Pritzl (Škoda Fabia WRC) –3:23,8. (čtk, dr)