Kopecký na Zlínsku slaví i zisk dalšího, již sedmého českého titulu. „Vůbec to zde nebylo snadné, o to více si úspěchu ceníme,“ smál se spokojeně v cíli Kopecký, jenž ovládl nejprestižnější českou soutěž poosmé a podruhé získal do osobního vlastnictví putovní křišťálový pohár.

Velký, napínavý boj do posledních metrů byl sveden o druhé místo, kterou nakonec vybojoval Filip Mareš. A to o pouhé tři desetiny sekundy před Britem Chrisem Ingramem. O pořadí rozhodl až poslední měřený úsek Kašava.

Mimořádný výkon podal Rus Alexej Lukjaňuk. Lídr evropského šampionátu sice ovládl nejvíce – pět rychlostních zkoušek letošní Barumky, ale defekt a následně uražené kolo na posledním úseku sobotní první etapy mu umožnily pokračovat v závodě jen v rámci Superrallye, tedy s 10 minutovou penalizací.

Konečné pořadí 49. ročníku Barum Rally: 1. Kopecký Jan / Dresler Pavel (Škoda Fabia R5 Evo) 2:05:17.4, 2. Mareš Filip / Hloušek Jan (Škoda Fabia R5) + 1:31.5, 3. Ingram Chris / Whittock Ross (Vel. Brit. Škoda) + 1:31.8.   (mb)