K předzápasovým slovům o potrápení soupeře tedy nedošlo. V první půli to v podání Královských sokolů ještě tak špatné nebylo, po přestávce však totálně propadli, když třetí čtvrtinu prohráli o hrozivých 27 bodů. Nejvyšší soutěž teď čeká reprezentační přestávka.

Královští sokoli Hradec Králové – Era Basketball Nymburk 52:102 (14:27, 34:49, 42:84). Body: Lošonský 18, Halada 11, Barač 6, Sedmák 6, Koloničný 5, Stamenkovič 4, O. Peterka 2 – Hruban 14, Tůma 14, Obasohan 12, Benda 11, Dalton 11, Kovář 10 (10 doskoků), Kříž 9, Prewitt 9, Kábrt 5, Rylich 5, Jirák 2. Rozhodčí: Kučírek, Jedlička, Hecl. Trojky: 3:12. Trestné hody: 21/15 – 16/12. Doskoky: 41:46. Fauly: 18:23. Pět osobních chyb: 1:0 (Brožek). Hrálo bez diváků.

Trutnovské basketbalistky v prvním utkání po obnovení soutěže vzdorovaly favorizovanému Hradci Králové.
Derby pro Hradec. Lokomotiva v prestižním šlágru rozhodně nepropadla

„Nymburk ukázal svoji kvalitu a zaslouženě vyhrál, zatímco nám se nedařilo v útoku,“ řekl mladík v hradecké sestavě Tomáš Mráz (ročník 2001), jenž v zápase s několikanásobným mistrem sbíral cenné zkušenosti. Odehrál čtrnáct minut, avšak bodově vyšel naprázdno.

„Gratuluji Nymburku k očekávanému vítězství. Zápas nám bohužel utekl hned na začátku, pak už nebylo co řešit. Výsledek je takový, jaký je. Jsem rád, že se alespoň zapojili všichni, jelikož dostali prostor i hráči, kteří minulé dva zápasy nehráli. Na lepší výsledek to prostě asi tentokrát nebylo, škoda,“ podotkl kouč Královských sokolů Lubomír Peterka.