Na šesti tatami se představilo 1013 soutěžících, ze 108 klubů, 8 zemí (CZE, SVK, POL, BiH, CRO, KOS, AUT, FRA). V sobotu v kategoriích U16 a U18, v neděli pak v kategoriích U12, U14 a U21.

V sobotní soutěži se z jičínské výpravy nejvíce dařilo Darině Jiráskové v kategorii U16 do 52 kg, která úspěšně navázala na svůj nedávný triumf z ČP v Jablonci nad Nisou. Ve všech svých utkáních zvítězila opět před časovým limitem a v silné konkurenci zaslouženě vybojovala zlatou medaili.

V téže hmotnostní kategorii skončila na 9. místě Barbora Horáčková, která neudržela vedení v zápase s chorvatskou soupeřkou a do dalších bojů již nezasáhla.

V kategorii U18 se dorostencům nedařilo. Pro Tomáše Orta, Štěpána Lánského i Kryštofa Neuwirtha skončila soutěž již v 1. kole.

Neděle lepší

Zlaté medaile vybojovaly po téměř bezchybném výkonu sestry Karla a Evelína Lemmerovi. Karla zvítězila v nejnižší hmotnostní kategorii U12 do 27 kg, když zejména v utkání s francouzskou soupeřkou podala výborný výkon a přesvědčivě zvítězila. Její starší sestra Evelína ovládla s přehledem kategorii U14 do 48 kg. Ve všech svých utkáních zvítězila před časovým limitem, ve finálovém utkání pak nádherně provedenou technikou seoi nage.

Stříbrnou medaili vybojovala v kategorii U12 do 44 kg po bojovném výkonu Vitaliia Shepa, které zlatá medaile unikla až v závěru utkání.

Bronzovou medaili přidal do jičínské sbírky v kategorii U14 do 60 kg Oliver Tichý, který smolně podlehl svému soupeři až v goden score. V opravných bojích již nezaváhal a zaslouženě vybojoval bronz.

V kategorii U21 do 73 kg nesplnil úlohu velkého favorita František Egrt, který se rozhodl startovat v soutěži i přes obnovené zranění kotníku, které jej však limitovalo natolik, že skončil bez cenného kovu na pátém místě.

Do bojů o medaile tentokrát nezasáhli v kategorii U14 Kryštof Lánský a Josef Varšányi a v kategorii U21 Marin Vrabie.

Jičínská medailová sbírka mohla být pravděpodobně ještě větší, zejména díky absenci Jana Egrta pro zranění, ale i pro nemoc Natálie Rejmanové.

SKP JUDO Jičín, z.s., děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s.

- Milan Letšník