Za účasti nejlepších hráčů a hráček se v Havířově konal republikový žebříčkový turnaj staršího žactva ve stolním tenisu. Po mistrovství České republiky se jedná o druhou nejdůležitější akci sezony, na kterou je nominováno vždy jen nejlepších 24 v každé kategorii podle výsledků tří podzimních republikových bodovacích turnajů. Letos si účast mezi elitou vybojovaly hráčky SK Dobré Eliška Koďousková a Diana Grimmerová.

Eliška Koďousková (před turnajem na 14. místě žebříčku ČR) ve skupině prohrála s Kacálkovou (Děčín), která měla více štěstí v závěrech setů. V dalším duelu s Bártovou (Sokol Hradec Králové) předvedla výborný výkon a zaslouženě postoupila z druhého místa ve skupině. Tím ji čekal boj o celkové umístění na 1. – 16. místě. V prvním kole s domácí Hanákovou (Havířov) doberská hráčka potvrdila svoji formu a zejména výborným dodržováním taktických pokynů vybojovala výhru 3:0. O postup do semifinále se Koďousková utkala s další domácí hráčkou Hrabicovou. Hrála opět výborně, vedla 2:1 na sety, ale soupeřka vývoj zápasu otočila a vyhrála 3:2.

„Eliška i po prohře byla stále ve hře o dobré umístění na 5. – 6. místě. Zápas se Segetovou (Děhylov) byl snad její jedinou slabší chvilkou. Prohra 1:3 znamenala, že jí čekal poslední zápas o konečné 7. místo. Opět se utkala s Kacálkovou (Děčín), se kterou prohrála první zápas ve skupině. Ale tentokrát bojovným výkonem a zejména svojí útočnou hrou podpořenou dodržováním taktických rad nedala soupeřce šanci a obsadila tak celkové sedmé místo. Tak skvělý výsledek Elišku posunul v celkovém pořadí žebříčku ČR na 10. místo,“ řekl Andrea Macurová, trenérka SK Dobré.

Diana Grimmerová.Diana Grimmerová (před turnajem na 21. místě žebříčku ČR) měla velmi těžkou skupinu.

„V prvním zápase s Vašendovou (Ostrava) se nemohla dlouho chytit, dělala příliš mnoho lehkých chyb. Ve třetím setu se zlepšila, ale nestačilo to. Ve druhém zápase s Březinovou (Frýdlant n. O.) sice také prohrála, ale zejména druhý a třetí set byl vyrovnaný. Ve druhé fázi turnaje bojovala o celkové umístění na 17. – 24. místě. První zápas hrála s Hnojskou (Klatovy), která překvapivě nepostoupila do boje o lepší umístění. Diana bojovala, ale opět spousta lehkých chyb ji připravila o možnost vyrovnanějšího zápasu. V dalším utkání na ni čekala Bártová (Sokol Hradec Králové). Po prohraném nemastném neslaném prvním setu však po mém důrazném upozornění začala bojovat, hrála dobře takticky a zaslouženě zápas otočila ve výhru 3:1. V posledním duelu o celkové dvacáté místo se střetla s Glückovou (Moravský Beroun). Zápas ale Diana odehrála špatně. Pokazila ho zejména svým nesoustředěným a nebojovným výkonem. Celkové 21. místo není neúspěch, ale myslím si, že pokud dokáže zapracovat na odstranění lehkých chyb a podpoří svůj výkon bojovností a zejména soustředěností od prvních míčků, určitě se dokáže zlepšit,“ zhodnotila vystoupení své svěřenkyně doberská trenérka Andrea Macurová.   (dr, am)