Po Tomáši Klinském (nar. 1998), který bydlí v Hradci Králové a studuje Gymnázium Boženy Němcové, byla rozhodnutím Rady úseku alpských disciplín Svazu lyžařů na začátku května do reprezentace zařazena i Adéla Berkovcová (nar. 1997), která žije v Dobrušce a studuje na místním Gymnáziu. Po právu lze konstatovat, že je jenom málo lyžařských oddílů mimo Špindlerův Mlýn, kde mají vícero individuálních mládežnických reprezentantů.

Oba deštenští reprezentanti jsou rovněž zařazeni do Sportovního centra mládeže, kde je další členka tréninkové skupiny Lucie Rydlová z Ohnišova (nar. 1997) první náhradnicí. Klinský i Berkovcová (na snímcích) jezdí všechny disciplíny, a to včetně sjezdu, ve kterém mají omezené možnosti a trénují ho výhradně v zahraničí.

Poděkování patří Královéhradeckému kraji, který tříčlennou deštenskou skupinu finančně podporuje formou grantů a dotací při sportovní přípravě a materiálovém zabezpečení. Stejně tak i Městu Hradec Králové, který letos podpořil finančním příspěvkem Tomáše Klinského. (rk) Foto: archiv sportovců