Turnaje se každoročně zúčastňují amatérské, ale i profesionální kluby ze všech koutů naší republiky. Pořádá ho klub futsalu FC Santus Dobruška, který letos oslaví již 35. výročí od založení klubu v roce 1980!

Každý rok se pořadatelský tým snaží turnaj vylepšovat a zkvalitňovat. Turnaj se koná v areálu Městského stadionu Václava Šperla, kde se nachází sedm futsalových kvalitních travnatých hřišť a od letošního ročníku, bude možno využít při nepříznivém počasí i umělý povrch se čtyřmi již nalajnovanými hřišti. Celý turnaj se odehrává v jednom velkém areálu, kde jsou k dispozici po celý víkend umývárny se sprchami.

Letošní turnaj má plánovanou kapacitu šedesát mužských týmů a deset týmů žen. Turnaj žen se odehraje v sobotu odpoledne a vyvrcholí v sobotní podvečer. K dnešnímu dni je přihlášeno již deset ženských týmů, mezi nimi nechybí ani prvoligový tým FC Hradec Králové či futsalový tým AC Gamaspol Jeseník.
Turnaj mužů se rozjede v sobotu dopoledními a odpoledními pětičlennými skupinami, kde postoupí až tři týmy z každé skupiny do nedělních čtyřčlenných postupových skupin. Nejlepší dva týmy si zajistí účast v play off, které vyvrcholí finálovým zápasem okolo čtvrté hodiny.

Turnaj budou řídit rozhodčí se zkušenostmi z nejvyšších českých soutěží. Oceněni budou tři nejlepší týmy z obou kategorií a i nejlepší jednotlivci, a to věcnými cenami v hodnotě přes čtyřicet tisíc korun. V turnaji jsou platná futsalová pravidla kromě akumulovaných faulů. Většina zápasů se hraje 2x 12 minut. Aktuálně je přihlášeno již pětatřicet týmů.

V rámci jubilejního ročníku připravíme výstavu historických fotografií, plakátů, pohárů a dalších vzpomínkových věcí. V sobotu odpoledne by se měl uskutečnit i veteránský turnaj dvou nejúspěšnějších týmů DoPo a to AC Gamaspolu Jeseník a Kanárci Bohuslavice a dvou týmů z Dobrušky – FC Santus a Real.
Jako každý rok se také v sobotní večer bude konat hudební zábava se skupinou Netřesk, která se uskuteční přímo v areálu DoPo a to bez vstupného.
Elektronickou přihlášku na turnaj a další informace naleznete na webových stránkách www.dobrusskypohar.cz. (dr, ei)