Jan Rozínek.„Pro hráčky tak trochu brzo končí extraligová sezona. O nadcházejícím víkendu ještě hrají na Mistrovství ČR a pak už bude vytížená jen Zdenka Blašková. Bude se připravovat na mezinárodní turnaje, kde stále živí naději účasti na olympiádě mládeže na podzim v Buenos Aires.

Potěšující na konečném výsledku v soutěži je, že jsme opět nejlepším českým týmem. Konečná tabulka po základní části zase ukázala, že nejlepší družstva jsou prostě na Moravě a ta česká zaostávají. Sehráli jsme vynikající obě utkání s Moravským Krumlovem i s Ostravou. Bohužel, třikrát to byla těsná porážka a jen jedna remíza nyní v Ostravě. O play off jsme ale přišli hlavně v utkáních s Kyjovem a Havířovem. Venku prohry a doma jen remízy jsou tou hlavní příčinou konečného sedmého místa.

V posledních letech se kvalita nejvyšší soutěže velmi zvedla. Týmy mají v kádrech české reprezentantky, ale také cizinky včetně Číňanek, Japonek apod. Je to správná cesta pro zvýšení prestiže stolního tenisu, ale i zájmu médií, diváků a sponzorů. Klesá tak ale velmi počet příležitostí pro mladé české talentované stolní tenistky v juniorském věku. Do extraligových kádrů se nyní prosadí jen těžko. To jim ale zase bude bránit ve výkonnostním růstu. Uvidíme, co přinese nejbližší budoucnost. Každopádně my u toho určitě budeme. Naši příznivci se už teď mohou těšit na další zápasy s atraktivními soupeři v doberské herně“.