Ředitel turnaje Dobrušská zimní futsalová liga MARTIN EIMANN (na snímku) byl s premiérovým kláním na umělém trávníku spokojen.

Jak hodnotíte první ročník Dobrušské zimní futsalové ligy?
Myslím si, že vše proběhlo bez problémů. Od hráčů mám jen pozitivní ohlasy, a to především na kvalitu hřiště s umělým povrchem. Osobně jsem s průběhem nadmíru spokojen, nečekal jsem tak velký zájem mužstev. Měl jsem představu, že uspořádám zimní futsalový turnaj ve čtyřech či pěti týmech, jenže manšaftů se nakonec přihlásilo deset – tak vznikla Dobrušská zimní futsalová liga. Celkem se odehrálo
45 utkání, ve kterých padlo 384 branek. Celkový průměr na jedno utkání je 8,5 branek. 
O všechny branky se podělilo celkem 95 hráčů.

Co říkáte úrovni jednotlivých týmů a tím pádem i celého turnaje?
Když se podíváme na tabulku, vidíme, že mezi prvním a čtvrtým týmem je rozdíl pouze dvou bodů. Dobře do ligy vstoupili i Rangers NM, těm bohužel v posledních zápasech chyběli někteří hráči. Podobně na tom byl pořádající Santus, který se vlastně 
v plném složení sešel pouze 
v jednom kole. Určitě byl rozdíl mezi vrchní a spodní části tabulky, který se dal samozřejmě očekávat, protože 
za mužstva v horní polovině tabulky nastupovali hráči krajských fotbalových soutěží a na druhou stranu týmy Starci Dobruška, FO Křovice a FC Domašín hrají fotbalovou třetí okresní třídu.

A co jednotlivci?
Co se týče jednotlivců, tak v Dobrušské zimní futsalové lize nastoupili tři mládežničtí fotbaloví reprezentanti Martin Mach, Filip Zorvan a Libor Blažek, což je skvělá vizitka. 
Na umělém trávníku se představili hráči od okresních soutěží po Českou fotbalovou ligu. Oporami vítězů byli například Erik Týfa, Marcel Hájek či Aleš Hašek, který byl v minulé sezoně vyhlášen nejlepším kanonýrem a také nejlepším hráčem nejvyšší krajské fotbalové soutěže. K tomu není co dodávat. Bylo se zkrátka na co koukat.

Budete pokračovat v pořádání i příští zimu?
Chtěl bych. Ještě to ale musíme promyslet. Myslím si, 
že turnaj má velký potenciál. Když k sobě najdu další ochotné lidi a rozhodčí, 
tak bych chtěl futsal nadále 
na Rychnovsku a Náchodsku rozvíjet a propagovat. Sportovců obecně ubývá a k futsalu potřebujete méně lidí než na fotbal. Chtěli bychom hlavně ligu více propagovat 
a najít i hlavního sponzora, 
po kterém by se liga mohla například i pojmenovat.

Osvědčil se letošní model, nebo uvažujete o nějaké změně? Třeba play off?
Letošní model, abych pravdu řekl, byl postavený především na mém volném čase, protože jsem v únoru dělal státnice na vysoké škole. 
Proto se turnaj protáhl až 
do března. Příští rok, pokud 
se rozhodneme pokračovat, 
se začne koncem listopadu 
a skončí nejdéle v půli ledna, tak abychom nenabourávali fotbalistům přípravu. Model bude záviset na počtu přihlášených týmů a hlavně na tom, kolik seženu rozhodčích. Určitě budu uvažovat i o play off, to by bylo velmi zajímavé. 
V úvahu přichází i využití všech čtyř futsalových hřišť 
s umělou trávou. Bude to 
záležet na počtu rozhodčích.