Westernoví jezdci z Rokytnice v Orlických horách se zúčastnili dalšího podniku Western Riding Clubu České republiky, jenž se uskutečnil na Farmě Kněžourových v Ostrově u Lanškrouna.

Jedná se o jízdu na koních ve stylu amerických kovbojů, která se skládá ze dvou směrů. První se nazývá drezurní – přiježděnostní a druhý rychlostní.

Z rokytnické stáje Wiyrhanea se soutěže zúčastnily dvě jezdkyně. Vladimíra Jiroutová s mladou kobylkou Berenikou a Eva Tuhárská s valachem Patriotem. První jmenovaná závodila ve třídě D, která je určena pro mladé koně a začínající jezdce, a obě jezdkyně v kategorii C, kde jezdí již jezdci i koně zkušenější a která je jakýmsi předstupněm k zařazení do tříd B a A. Závody skupiny B slouží již jako kvalifikace pro třídu A, ve které se jezdí mistrovství České republiky a mezinárodní soutěže. Účastníci závodů v kategorii C už musí vlastnit licenci, stejně tak i jejich kůň a musí být členem Western Riding Clubu České republiky. Vladimíra Jiroutová se svou mladou kobylkou jela v drezurních disciplínách. První se jmenovala Western Horsemanship a druhá nesla název Trail parkur. Eva Tuhárská se svým zkušenějším valachem jela pouze kategorii C a kromě dvou výše uvedených druhů si ještě zazávodila ve Western Pleasure. Kobylka Berenika se svou jezdkyní absolvovala celkem čtyři starty, dva ve skupině D, kde byla dvakrát druhá a stejný počet ve skupině C, kde získala druhé a třetí místo. Valach Patriot se svou jezdkyní měl tři starty v oddělení C, zde obsadil jednou čtvrté místo. Obě účastnice parkuru v Ostrově u Lanškrouna byly se svým ježděním spokojené a ocenily nabyté zkušenosti při soutěžení s mladou kobylkou.

(vj, han)