S ohledem na všeobecnou spokojenost účastníků turnaje z 9. října se Zdeněk Cvik rozhodl pořádat v sobotu 23. října ještě jeden turnaj (Stawald Cup) v této naší úvodní, nebo chcete-li první golfové sezoně. Bylo to poměrně riziko, protože u nás na horách už někdy v této době padá sníh. A také skutečně v předcházejícím týdnu několikrát proletoval.

Nakonec to ale vyšlo. Měli jsme doslova „vymodlené“ počasí. Sešlo se 23 hráčů, byla dobrá nálada, dařilo se i těm, kteří letos vlastně začali. Myslím, že to prostě nemělo chybu. Výhodou je, že u nás mohou hrát i ti, kteří nemají zelenou kartu ani žádný handicap. Ti mají často největší radost ze hry. Každá dobrá rána je pro ně motivací, aby trénovali a zlepšovali se, aby se přiblížili k těm už dobrým a výborným, kteří první ranou dostanou míček na green.

Naší GA jsme opět obohatili o tři extrémní jamky (par 3, par 4 a par 5), a toto devítijamkové hřiště jsme prošli dvakrát.

Dopadlo to, pokud jde o výsledky, tak, jak se očekávalo. Zvítězili favorité. Ale jinak v tomto případě myslím platí to staré, známé a dobré: „Sláva vítězům, čest poraženým!“

O první místo se dělil Zdeněk Cvik ze Žamberka s Jiřím Šourkem z Prahy, oba s výsledkem 61 úderů. Druhý skončil Jaroslav Joo z Náchoda s jedenasedmdesáti údery. Na „bednu“ se dostal ještě Miroslav Šulc s 76 údery těsně před svým bratrem Romanem, který dosáhl 77 úderů.

Mezi ženami absolvovala turnaj nejlépe Ivanka Šourková z Prahy s 91 údery. Vyjmenovávat další umístění by bylo zdlouhavé a nadbytečné. My domácí, většinou začátečníci, jsme skončili možná díky lepší znalosti hřiště někde kolem poloviny výsledkové listiny. Za to jsme byli samozřejmě rádi. Spokojeni jsme však byli, jak jsem již zmínil výše, úplně všichni.

Těším se na vás přátelé v další sezoně. Do té doby pevné zdraví, dobrou mysl, bílou zimu a hodně toho nejdůležitějšího - štěstí!

Josef Jehlička