V místní bowlingové herně soutěžilo čtrnáct tříčlenných družstev ve dvou ligách rozdělených po sedmi účastnících.

Vítězem I. ligy premiérového ročníku se stal rodinný tým Jasix z Domašína a Dobrušky, v jehož sestavě se střídali Ilona Jarkovská, Josef Jarkovský, Ružena Sixtová a Miroslav Sixta. Jasix, který se mohl pochlubit nejlepším průměrem dosažených bodů (424,4), měl v konečném účtování dvoukolového hracího systému čtyřbodový náskok před druhými Rafany 417,6) a třetími Barony (378). Na čtvrté příčce se umístil celek Generali, který měl ve svém středu nejlepší hráčku turnaje Lenku Pazderníkovou s bodovým průměrem na utkání 131,67.

Sestup z I. ligy postihl Sporthotel, poslední družstvo konečné tabulky a po neúspěšné baráži se pád do II. ligy nevyhnul ani předposlednímu týmu Vamberka.

Ze suverénního vítězství ve II. lize znamenajícího přímý postup do elitní soutěže se těšili Truhlíci, kteří dosáhli absolutního maxima v bodovém průměru na utkání – 442,4. Truhlíci v průběhu celého turnaje zaváhali pouze jednou.

Letošní klání ukončilo barážové utkání mezi Vamberkem, předposledním celkem I. ligy a druhým družstvem II. ligy – Borci z lesa. Úspěšnější byli „lesáci“ a radují se z postupu do nejvyšší soutěže.

V sestavách nejlepších týmů obou ligových soutěží nastupovali nejlepší hráči premiérového ročníku Rychnovské bowlingové ligy. Absolutně nejlepším hráčem byl „Truhlík“ Milan Kopecký s průměrným náhozem 158,5. Na druhém místě skončil Miroslav Sixta (JASIX, 156,8).
Dvouměsíční soutěžení Rychnovské bowlingové ligy uzavřel turnaj jednotlivců, v němž zvítězil „Rafan“ Míra Košina zásluhou rekordního výkonu 221 bodů!
Jarní soutěž Rychnovské bowlingové ligy odstartuje ve druhé polovině ledna. Přihlásit se lze na telefonu 603 857 512 (p. Jaroš) nebo na e–mailu info@sporthotelweldis.cz.