Ve startovním poli více než 120 jezdců se neztratili ani ti z rychnovského regionu, když mnozí z nich dokázali vystoupit na stupně vítězů.

V prestižní kategorii Open vyhrál s přehledem obě své jízdy Michal Votroubek z Čermné nad Orlicí. V průběžném pořadí přeboru se Michal dostal už na druhou pozici se ziskem 190 bodů. Výborně zajel i Erik Provazník z Kostelce nad Orlicí v kategorii MX2, který byl v Opatově klasifikován na třetí pozici. Díky vyrovnaným výkonům v celé sezóně se Erik dostal do čela hodnocení přeboru v MX2.

Ve veteránech I pokračoval v sérii vítězství Zdeněk Špaček z Domašína, který je i na čele seriálu s 300 body, když letos ještě nenašel přemožitele. V Opatově bodoval i Jan Jirman z Kostelce nad Orlicí, když byl celkově na desátém místě. Na stupně vítězů vystoupil i Josef Sládek z Kostelce nad Orlicí, který byl třetí v kategorii Veterán II. V třídě Hobby MX2 nemohl v Opatově startovat Jan Povolný, který se v týdnu před závodem zranil při tréninku. Ale Povolný je stále na čele seriálu s 222 body. Ve třídě Hobby Open nastoupil Zdeněk Špaček a byl i zde úspěšný, když obsadil celkové třetí místo.

Seriál motokrosových závodů bude pokračovat tuto sobotu a pojede se opět na trati v Opatově.

(jv, han)