Dvě zkoušky vyhrál obhájce prvenství v soutěži Delecour, někdejší vicemistr světa. Jednou byl nejrychlejší další Francouz Bryan Bouffier, vítěz květnové Korsické rallye, který však už v první etapě skončil kvůli technické závadě.

Kopecký si po nedávném premiérovém triumfu v Rallye Bohemia v českém šampionátu připsal další úspěch. „Mám velkou radost, že se mi letos povedlo vyhrát už druhou šotolinovou soutěž," uvedl český jezdec, který první vítězství na tomto povrchu vybojoval v dubnu na Azorských ostrovech.

„Bylo tam pár míst, kde člověk musel jet hlavou a rozhodovat se, kde na to šlápnout a kde ne," dodal pilot z Kostelce nad Orlicí.

V letošním seriálu mistrovství Evropy zaznamenal Kopecký už čtvrté prvenství: seriál zahájil vítězstvím v Jänner Rallye v Rakousku a poté se radoval i na Kanárských ostrovech a na Azorech. Na Korsice byl druhý. V čele pořadí má výrazný náskok před Irem Craigem Breenem, který v Rumunsku nestartoval.

Osmou soutěží ve dvanáctidílném seriálu evropského šampionátu bude zlínská Barum rallye na přelomu srpna a září.
Pořadí Rumunské rallye, sedmého dílu ME v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia S2000) 2:18:07,8, 2. Delecour, Savignoni (Fr./Peugeot 207 S2000) –3:02,8, 3. Arai, McLoughlin (Jap., Austr./Subaru Impreza) –6:03,6, …7. Orsák, Kostka (ČR/Mitsubishi Lancer Evo IX) –9:15,6, 9. Tlusťák, Vyoral (ČR/Škoda Fabia S2000) –11:39,1. ⋌(čtk, dr)