„Že jsem neporažený dvě sezony… No, nevím, co k tomu říct. Třeba teď ve Zlíně místní kluci jeli rychle, ale nestačili nám a s Lukjaňukem jsme si jeli svůj závod. I když první dvě vložky byli všichni za námi, pak se to zlomilo. Já jsem poprvé ujel o tři vteřiny a od té doby se to zvrtlo v nelítostný souboj," řekl Kopecký, který ve Zlíně až do posledního měřeného testu bojoval o prvenství s Alexejem Lukjaňukem z Ruska. V poslední erzetě soupeř ve snaze dostat se na první místo chyboval a ztratil přes deset minut.

Závodník z Kostelce nad Orlicí si ale dobře uvědomuje, že jeho domácí dominance je i dílem továrního týmu Škoda Motorsport, jehož barvy hájí. „Je to práce celého týmu. Příprava, stoprocentní připravenost a profesionalita," řekl Kopecký, který na doplňující otázku připustil i svoji zásluhu. „Samozřejmě máme zkušenosti s českými tratěmi, máme na to podmínky v továrním týmu. Nejsou žádné technické závady, takže tohle všechno za tím stojí," poukázal i na spolehlivost speciálu Fabia R5.

Výhra na Barumce se ale nerodila lehce, Lukjaňuk mu byl až nečekaně vyrovnaným soupeřem. „Myslím, že to byla asi nejtěžší Barumka, kterou jsem kdy jel, protože mi přišlo, že Lukjaňuk jel místy bezhlavě. Ale udržel to na cestě až do poslední rychlostky, kde udělal chybu, takže je mi to trochu líto i za něj, protože ten souboj byl nádherný," řekl Kopecký, který nakonec druhého Tomáše Kostku porazil o více než dvě minuty.

Vítězstvím ve 46. ročníku jihomoravské rallye se Kopecký zapsal do historie jako první pilot, jenž soutěž vyhrál pětkrát v kariéře. A získal tak do svého vlastnictví doposud putovní pohár. „Snad se na mě teď Moraváci nebudou zlobit," řekl s úsměvem čtyřiatřicetiletý pilot, jenž si křišťálovou trofej plánuje vystavit na čestné místo.

„Bylo to hodně emotivní. Vzpomněl jsem si na spoustu lidí, kteří tu už mezi námi nejsou. Co by na to řekli, že by z toho byli také hotoví. A došlo mi, že je to 46 let, co ten pohár nikdo nezískal, takže si troufám říct, že to je zápis do historie," řekl. A přiznal, že jej již napadly i myšlenky na deset triumfů na Barumce. „Budou muset vymyslet nový putovní pohár. Pokud to půjde a pokud budeme rychlí…," podotkl Kopecký a těšil se i na velkou oslavu.

Stejně jako loni je pravděpodobné, že po zisku titulu vynechá Rallye Příbram. „Ještě to není potvrzené, ale jelikož se nám povedlo tady v Čechách vyhrát Barumku, tak snad dostaneme šanci závodit na Korsice. Měli jsme jet i v Číně, ale ta byla bohužel zrušena, takže snad ta Korsika dopadne," věřil Kopecký v další start v seriálu mistrovství světa, ve kterém by rád jezdil v další sezoně. „Myslím, že tady budeme schopní jezdit rychle i za dva nebo tři roky. Mě to ale pořád táhne do světa. Stále se na to necítím starý, abych tam neměl co ukázat," řekl.