Pilot z Kostelce nad Orlicí  poprvé v sezoně nevyhrál, předchozí tři starty v šampionátu proměnil ve vítězství. Na Korsice vedl po první etapě, ale hned v úvodní erzetě závěrečného dne o třísekundový náskok před Bouffierem přišel.

Před závěrečným jedenáctým testem rallye zaostával Kopecký za lídrem o 13 sekund, ale místo snahy o vítězství se musel vypořádávat s technickými problémy své fabie. Kvůli potížím s motorem se jeho odstup za Bouffierem zvětšil na 39,8 sekundy, druhé místo před dalším Francouzem Stéphanem Sarrazinem s vozem Mini uhájil Kopecký téměř o minutu. Poté musel doufat, že mu motor pracující jen na tři válce vydrží ještě na šedesátikilometrový přesun do Ajaccia.

„S počasím to tady bylo opravdu těžké. Jednou sucho, jednou pršelo, jednou bylo vlhko. Ale to platilo pro všechny. Byl to skvělý boj s Bryanem Bouffierem," uvedl Kopecký.

V průběžném pořadí ME vede Kopecký se 146 body o 37 bodů před Irem Craigem Breenem, jenž byl na Korsice čtvrtý. První polovinu šampionátu zakončí za měsíc Ypres Rally v Belgii. „Po čtyřech odjetých soutěžích máme tři vítězství, jedno druhé místo a vedení v seriálu. S tím můžeme zcela jistě žít," dodal s úsměvem český jezdec.