Talentované hráčky v průběhu galavečera v rychnovském Pelclově divadle vystoupily na pódium ještě jednou, když převzaly ocenění za třetí místo v kategorii mládež – kolektivy.

Doberské stolní tenistky v loňském roce obsadily na mistrovství České republiky družstev starších žákyň v Ostravě čtvrté místo, když prohrály s pozdějším mistrem SKST Vlašim. Úspěch byl o to cennější, že Pavla Bačinová (rok nar. 2002) v té době byla ještě mladší žákyní.
„Moc jsme toho spolu nenahrály, ale vyhrály jsme krajský přebor starších žákyň a mezi ženami skončily třetí. Vrcholem bylo MČR starších žákyň, na kterém jsme byly kousek od medaile. Úspěchem ale bylo i umístění za stupni vítězů," řekla zkušenější a o dva roky starší Terezie Sazimová. Ta nebyla na galavečeru nováčkem. V loňském ročníku obsadila druhé místo v kategorii jednotlivci – žáci a stala se Hvězdou deníku.

„Hlasů od čtenářů si vážím. Stejně jako loni měl zasílání kuponů v režii děda a zapojila se celá rodina a známí," směje se sympatická dívka, která se na pódiu může cítit jako doma. „To je pravda. Letos jsem si rozhovor s Radkem Šilhanem docela užívala. Každá podobná zkušenost je dobrá."
Trochu jiného názoru byla její mladší kolegyně. „Měla jsem docela trému. Lepší by to bylo bez mluvení," přiznala Pavla Bačinová, která letos startuje v kategorii starších žákyň. Do Dobrého dojíždí dvakrát týdně z Ostřetína a dvakrát trénuje v Holicích. „Jaké mám cíle? Letos chci sbírat body do žebříčku a uspět co nejlépe na mistrovství republiky," uvedla doberská naděje.

Terezie Sazimová po loňské sezoně vyměnila dres „fialek" a zamířila do krajské metropole, kde studuje gymnázium a hraje za SVS Hradec Králové. „Letos chci co nejlépe uspět na mistrovství republiky dorostu ve dvouhře, v první lize družstev si zlepšovat procento úspěšnosti a postupně se prosadit do extraligového týmu," vyjmenovala nejbližší cíle usměvavá sportovkyně.