Mezinárodní mistrovství České republiky juniorů vyvrcholilo posledním závodem v Nové Pace. Jakub Hroneš startoval v kompletním seriálu a dokonce

dokázal v každém závodě bodovat. Na startu v Nové Pace samozřejmě nechyběl. Bohužel byl také jediným zástupcem SMX-BONMOTO.CZ Racing teamu.

V kvalifikaci obsadil patnáctou příčku, což nenabízelo nikterak lichotivou pozici na startu. Do první jízdy vyrazil ve druhé polovině startovního pole a v cíli dokázal vybojovat třinácté místo. Ani ve druhé jízdě nebyl start moc povedený, ale během třiceti minut se propracoval opět na třinácté místo. V celkovém hodnocení mu to stačilo na 15. místo.

„Trať dobře znám, tudíž jsem do závodu nastupoval celkem v klidu, i když po ránu jsem trošku nervózní byl. První trénink probíhal celkem dobře, na trati byly upraveny dva skoky, ale s tím jsem se srovnal. Největším problémem pro mě byl dvojskok před cílem, ten jsem neskákal a hodně jsem tím ztrácel. S výkonem bohužel moc spokojený nejsem, čekal jsem trošku víc. Do příští sezony budu muset pořádně natrénovat skoky,“ řekl po závěrečním podniku Jakub Hroneš, který v konečném hodnocení seriálu nasbíral celkem 73 mistrovských bodů, které mu zajistily čtrnáctou pozici v Mezinárodním MČR juniorů 2011.

„Seriál Mezinárodního mistrovství České republiky Juniorů je úspěšně za námi. Jakub Hroneš odvedl kus práce a jeho konečné čtrnácté místo hodnotím velmi kladně. V každém závodě bodoval. V juniorském mistrovství ještě dokázal bodovat Tomáš Povolný, ten ale v Nové Pace nestartoval. Letošní sezona je téměř u konce a teď nás čekají velké přípravy na tu nadcházející. Chci poděkovat všem našim reklamním partnerům a dalším lidem, kteří nám během sezony pomohli. Bez jejich přičinění bychom rozhodně nedosáhli takových úspěchů,“ řekl manažer týmu Jan Špaček. ⋌(dr, jš)