Stalo se již tradicí, že Hradec Králové je jednou ze zastávek běžecké série RunTour. Letos se tak stane již 30. dubna, tedy přesně na čarodějnice.

Oblíbený seriál běžeckých nadšenců, jehož devízou je přátelská až rodinná atmosféra, má letos na programu deset stanic – rozjede se 16. dubna v Českých Budějovicích a skončí 19. listopadu na pardubickém dostihovém závodišti.

Hradecká RunTour - sobota 30. dubna
Program: závod dětí na 500 metrů (start v 10.30 hodin), závod dětí na 1000 metrů (start v 10.45 a v 11 hodin), závod dospělých na 5 kilometrů (start ve 12 hodin), závod dospělých na 10 kilometrů (start ve 13 hodin).

V loňském roce RunTour čítala osm zastávek, v letošním 5. ročníku přibyla na termínovou listinu dvě města – Pardubice a Ústí nad Labem.

Rok 2015 byl ve znamení rekordů. Seriálu se zúčastnilo téměř patnáct tisíc zkušených i nadšených běžců. V každém závodě padl účastnický rekord. Vrcholem byl závěrečný díl na pražské Ladronce, kde se počet přihlášených závodníků přehoupl přes dva a půl tisíce, a to pořadatelé museli předčasně registrace pro velký zájem uzavřít.

To je jasným důkazem, že RunTour patří mezi nejprestižnější tuzemské akce tohoto druhu. Běhá se v parcích, lesích, industriálních prostorách, ale také v historických uličkách měst a na náměstích.

Nedílnou součástí tohoto projektu je propojení s charitou. Za čtyři roky bylo na charitativní účely věnováno přes tři miliony korun! V letošním roce půjde z každého startovného 50 korun na konto zrakově postižených lidí z Nadace Leontinka.

Unikátní běžecká série láká závodníky všech úrovní, ti na start přijíždějí ze všech koutů České republiky i Slovenska.

Pro mnohé se stala RunTour vstupní branou do závodního světa. Začátečníci právě v jednom z měst poprvé okusili tu pravou závodnickou atmosféru.

Žádný tlak na rekordní časy, ani účast světových hvězd. RunTour je pro každého, kdo miluje běh a chce si ho užít se vším všudy mezi dalšími nadšenými hobíky.

Závodníci mají možnost startu na dvou distancích – 5 a 10 kilometrů. Pro děti jsou určené běhy na 500 a 1000 metrů.

Termínová listina RunTour 2016
16. dubna – Č. Budějovice
30. dubna – Hradec Králové
28. května – Ústí n. Labem
11. června – Olomouc
16. července – Liberec
20. srpna – Plzeň
3. září – Ostrava
17. září – Brno
1. října – Praha
19. listopadu – Pardubice

RunTour je pro zkušené i nadšené běžce. Pro ty méně otrkané je určena pětikilometrová trať. Často ji okusí ti, které čeká první běžecký závod v životě. Královskou disciplínou je desítka. Na tu si většinou troufnou závodníci, kteří již mají něco za sebou. Trať o délce pět set metrů je určena dětem do šesti let. Dvojnásobnou distanci běhají mladíci ve věku od sedmi do patnácti let.

Na letošní hradeckou RunTour je vyprodána již půlka kapacity, proto neváhejte a přihlaste se co nejdříve. Kapacita závodu činí 1250 dospělých, děti omezenou kapacitu nemají. Na všechny závody je již nyní možné se registrovat. Blíže na webových stránkách www.run-tour.cz.

Pět set nejrychleji registrovaných běžců na každý ze závodů letošní RunTour dostane unikátní běžecké tričko se speciálním potiskem.

Ambasadory tohoto podniku jsou Inna Puhajková a Jakub Kohák. I oni by se mohli vydat na trať některého ze závodů, třeba tomu tak bude právě ve městě pod Bílou věží…