Vážení hokejbaloví nadšenci, pomalu končí zimní hokejová sezona 2007/2008 a stojíme na prahu nové sezóny – sezony Opočenské hokejbalové ligy 2008.

Stručně si připomeňme nultý ročník hokejbalu na zimním stadioně v Opočně.

Jak říká Míla Škrabal: „ Ať je léto nebo zima, s hokejkou je vždycky prima“.

Loňské hokejbalové sezony se zúčastnily čtyři týmy: Baroni Opočno, Semechnice–Pohoří, České Meziříčí a Dobříkovec. Soutěž gradovala finálovými zápasy a skončila vítězstvím opočenských Baronů. Jednoznačně ukázala, že zimní stadion může sloužit i mimo hlavní hokejovou sezónu jako místo kvalitního sportovního vyžití a stát se centrem setkávání nadšených, mladých i starších milovníků pohybu. Zároveň nultý ročník naznačil, jakým způsobem zlepšit chod, organizaci a bezpečnost dalšího – 1. ročníku Opočenské hokejbalové ligy.

Dojde ke zpřísnění pravidel, která by měla zajistit větší bezpečnost a ochranu zdraví jednotlivých hráčů. Mění se požadavky na výbavu hráčů. Od nového ročníku bude povinná hokejová přilba, hokejové rukavice a fotbalové holenní chrániče.

Dále výbor HC Opočno a hokejbalu oslovil rozhodčí z řad profesionálů a doufá, že jejich odpovědný přístup a rozhodování přispěje ke zkvalitnění průběhu zápasů, jasnému dodržování pravidel a bezpečnosti. Dochází k omezení dolní věkové hranice hráčů. Soutěže se mohou zúčastnit pouze hráči starší 15 let. K zlepšení organizace průběhu zápasu přispěje i provoz časomíry.

Doufáme, že do nového ročníku Opočenské hokejbalové ligy se zapojí i nové týmy a rozšíří tak počet startujících mužstev. Uzávěrka přihlášek je k 16. března 2008. Přesný rozpis zápasů a průběh ligy bude vypracován podle počtu přihlášených družstev. Předběžný odhad začátku soutěže je polovina dubna.

Sledujte internetové stánky www.hokej.opocno.cz

Podrobnější informace, přihlášky a výši startovného na jednotlivé mužstvo naleznete právě na tomto místě, nebo se s případnými dotazy obracejte na členku organizačního týmu hokejbalové soutěže Zuzanu Světlíkovou na telefonu 737 430 307 nebo e-mailu: cemelka@seznam.cz.

Jménem HC Opočno a organizačního výboru hokejbalu se těšíme na vaši účast a věříme, že se zimní stadion stane opět místem prožití příjemných sportovních zážitků.

Zuzana Světlíková, Dušan Felcman