Východočechům tak už osm kol trvá série, při které střídají domácí vítězství s porážkami v halách soupeřů.

Výrazný krok k úspěšnému výsledku učinil Baník v nástupu do zápasu, kdy si dokázal vypracovat tříbrankový náskok. Dvěma góly se v jeho dresu blýskl Patrik Prymula, jenž vstřelil čtvrtou a šestou trefu svého mužstva. Za hosty se třikrát prosadil Ondřej Matýs, hattrick dokonal pět vteřin před závěrečnou sirénou. Všechny své góly Stadion zaznamenal v početní výhodě.

V souboji nedávných druholigových rivalů vyšel Baníku skvěle vstup do utkání. Už po 136 odehraných sekundách objel Soukupovu svatyni Pohl a po jeho vybídnutí došťouchal puk za brankovou čáru Křemen. Pak hosté přežili první oslabení, v 9. minutě se ale sám před vrchlabskou jedničkou zjevil Zeman a s přehledem zvýšil na 2:0.

Sokolovští dokázali být při svých návštěvách soupeřova obranného pásma velmi důrazní a na konci 17. minuty této vlastnosti dokázal jako třetí využít Kropáček (3:0).

Hokejová extraliga: Mountfield HK - HC Oceláři Třinec. Brankář Třince Jakub Štěpánek (vlevo) dostává gól.
Hradečtí bratři v akci: Klímové řídili prohru lídra

Neuplynula ani minuta a s týmem kouče Baďoučka mohlo být ještě více zle. Po faulu na Křemena nařídili arbitři trestné střílení, sám postižený si ale na Soukupa nepřišel. Když pak 38 vteřin před koncem třetiny proměnil první hostující přesilovku Matýs, byli rázem Vrchlabští zpátky v zápase.

V prostřední části se šance střídaly na obou stranách a hosté zlepšeným výkonem atakovali příznivější výsledek. Jenže přišla 37. minuta, v ní Sokolovští ujeli do přečíslení a Prymula po vybídnutí Vrány trestal počtvrté.

S nadějemi Stadionu byl amen. Tím spíš, že v 51. minutě proměnil další rychlý kontr do otevřené vrchlabské obrany Přindiš (5:1). Záhy sice opět z přesilovky snížil pohotový Chalupa, dvě minuty na to ale stejnou mincí odpověděl Prymula a po jeho znamenitém sólu už bylo rozhodnuto definitivně.

Horalé se přesto na závěr utkání nevykašlali. V úplném finiši proměnili ještě dvě přesilové hry, při nichž hattrick dokonal útočník Matýs, jenž si v zakončení počínal podobně jako v NHL zářící David Pastrňák.

Vrchlabští si tak z přestřelky na západě Čech vezou porážku, v tabulce se však i nadále drží v TOP čtyřce, kde na pátou Třebíč uhájili náskok čtyř bodů. V následujícím týdnu se Stadion představí dvakrát doma a pokaždé přivítá nováčky soutěže. Nejprve ve středu Draky ze Šumperka, v sobotu pak Kozly z Kolína. Pokud horalé oba duely vyhrají, přímou účast ve čtvrtfinále play off už jim nikdo nesebere.

Rekordman Viktor Hübl.
Hübl překonal v hokejové extralize rekord Krále

Sokolov - Vrchlabí 6:4

Fakta – branky a nahrávky: 3. Křemen (J. Pohl, Březák), 9. D. Zeman (Prymula, Přindiš), 17. Kropáček (Vrána, Vracovský), 37. Prymula (Vrána), 51. Přindiš, 56. Prymula (Rohan, Pohl) – 20. Matýs (Jirků, Kajínek), 54. Chalupa (M. Kratochvil, Linhart), 58. Matýs (Mrňa, Urban), 60. Matýs (Urban, Jirků). Rozhodčí: Zubzanda, Bejček – Flegl, Beneš. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:4. Hráno bez diváků. Třetiny: 3:1, 1:0, 2:3.
HC Baník Sokolov: Neužil – J. Pohl, Poizl, Kadeřávek, Klejna, Přindiš, D. Zeman, Březák – Švec, T. Rohan, D. Tůma – Šik, Gut, Hašek – Vracovský, Vrána, Kropáček – Prymula, Rymon, Křemen.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Linhart, Kynčl, Oliva, T. Jelínek, Kajínek, Jirků, J. Moník – Heřman, Chrtek, M. Kratochvil – Machač, Matýs, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník, Herčík, Formánek.

Další výsledky 31. kola: Kadaň - Kladno 2:3 (Tomáš Plekanec 0+1), Ústí nad Labem - Přerov 4:4, Jihlava - Poruba 5:2, Třebíč - Slavia Praha 1:3 (Jaroslav Bednář 2+0), Prostějov - Havířov 1:4, Benátky nad Jizerou - Vsetín 1:4, Frýdek-Místek - Litoměřice 1:5, Šumperk - Kolín 5:2.