Blíží se zahájení prvního ročníku Opočenské hokejbalové ligy. Nultého ročníku se v loňském roce na zimním stadionu v Opočně zúčastnily čtyři týmy: Baroni Opočno, Semechnice–Pohoří, České Meziříčí a Dobříkovec. Soutěž gradovala finálovými zápasy, po nichž se radovali Baroni.

Nultý ročník naznačil, jak zlepšit chod, organizaci a bezpečnost. Letos dojde ke zpřísnění pravidel, která by měla zajistit větší ochranu zdraví hráčů. Mění se požadavky na výbavu – povinná bude hokejová přilba, hokejové rukavice a fotbalové holenní chrániče. Byli osloveni rozhodčí z řad profesionálů a došlo k omezení dolní věkové hranice. Soutěže se mohou zúčastnit pouze hráči starší 15 let. Ke zlepšení organizace přispěje také provoz časomíry.

Pořadatelé věří, že se do 1. ročníku Opočenské hokejbalové ligy přihlásí nové týmy a rozšíří konkurenci. Uzávěrka přihlášek končí 16. března. Přesný rozpis zápasů hokejbalové ligy bude vypracován podle počtu přihlášených družstev. Předběžně soutěž začne v polovině dubna. Sledujte internetové stránky www.hokej.opocno.cz.

Podrobnější informace, přihlášky a výši startovného na jednotlivé mužstvo naleznete právě webových stránkách nebo se s případnými dotazy obracejte na členku organizačního týmu hokejbalové soutěže Zuzanu Světlíkovou na telefonním čísle 737 430 307 nebo e-mailu: cemelka@seznam.cz.

(dop)