Talentovaná dobrušská atletka Kateřina Hlávková se úspěšně zúčastnila dvou domácích dorosteneckých šampionátů. I když startuje v této kategorii prvním rokem, tak dosáhla výborných výsledků a v kvalitní konkurenci se neztratila.

Mistrovství ČR dorostu ve vícebojích - Olomouc

Do soutěže, která je dvoudenní a obsahuje sedm disciplín, bylo přijato na základě výkonnosti 24 dívek. Hned při první disciplíně, kterou byl běh na 100 metrů překážek, si Hlávková zaběhla osobní rekord (14,73 s) a obsadila průběžné 5. místo. Poté přidala solidních 151 cm ve výšce, 10,05 metrů ve vrhu koulí a úspěšný den završila dalším osobním rekordem při běhu na 200 metrů (26,27 s). To znamenalo v součtu průběžné šesté místo.

Druhý den zahájila Kateřina skokem dalekým (535 cm), pokračovala v hodu oštěpem (29,92 m) a soutěž zakončila psychicky asi nejnáročnější disciplínou, během na 800 m. Při té si dobrušská atletka opět posunula své maximum (2:33,30) a celkově se umístila na vynikajícím 5. místě. Dosáhla součtu 4599 bodů, což pro ni znamená nejenom nový osobní rekord o více než 350 bodů, ale i krajský rekord a splnění limitu pro přijetí do SCM (Sportovní centrum mládeže).

Mistrovství ČR dorostu v jednotlivých disciplínách - Jablonec nad Nisou

Do soutěže je podle aktuálních tabulek vybíráno 24 závodníků v bězích a 16 závodníků v technických disciplínách. Kateřině Hlávkové se poprvé v kariéře podařilo kvalifikovat hned ve třech disciplínách – v běhu na 100 metrů překážek, ve skoku dalekém a skoku o tyči. Nutno podotknout, že ve všech disciplínách se jí dařilo. V rozbězích na 100 metrů překážek si opět vylepšila osobní rekord na 14,34 s a postoupila do finále. Tento čas znamená i vylepšení stávajícího krajského rekordu a splnění limitu do SCM v této disciplíně. Ve finále se ještě vylepšila na 14,27, ovšem s nedovolenou podporou větru, takže do statistik tento výkon zapsán nebude, a doběhla na celkovém 6. místě. Soutěž ve skoku dalekém byla bohužel poznamenána velkými poryvy větru, takže dívky často přešlapovaly a nebo skákaly daleko, ale vesměs s nedovolenou podporou větru. Kateřině se podařilo postoupit do finále, ve kterém nakonec skončila výkonem 549 cm sedmá. Úspěšná byla i v soutěži tyčkařek. I když skákala letos teprve podruhé, podařilo se jí překonat laťku ve výšce 273 cm, což opět znamenalo vylepšení krajského rekordu příslušné kategorie a konečné celkové desáté místo.   (dr, jh)