Nečekaný úspěch si na konto připsala dobrušská atletika. Družstvo mladších žákyň vybojovalo v tvrdé konkurenci po dvou čtvrtých a jednom třetím místě v předchozích kolech tentokrát druhou příčku a v celkovém hodnocení soutěže získalo bronzové medaile.

K tomuto úspěchu přispělo všech devět atletek, které se posledního kola zúčastnily. Nejvíce – 33 bodů – získala Kateřina Hlávková, která vyhrála všechny tři disciplíny, ve kterých závodila – skok daleký, běh na 60 metrů a běh na 60 metrů překážek. Ten byl zároveň vypsán jako krajský přebor jednotlivců, takže si z Jaroměře odvezla i zlatou „individuální" medaili a vynikající výkon 10,0 sekundy.

Může pouze litovat, že pořadateli nefungovala elektronická časomíra, protože tímto výkonem by se zařadila v celostátních tabulkách do 20. místa ve své kategorii a možná i překonala krajský rekord, který má hodnotu 10,14 s.

Další úspěšnou atletkou je Pavlína Prudičová – celkem vybojovala 23 bodů za 1. místo v hodu míčkem, 4. místo ve vrhu koulí a 6. místo v běhu na 60 metrů překážek. Vrh koulí byl také krajským přeborem jednotlivců a Pavlínu od bronzové medaile dělilo pouhých 19 centimetrů.

Tereza Horáková pak přidala 16,5 bodu za 2. místo ve skoku dalekém, 6. místo ve skoku vysokém a 7. místo v běhu na 60 metrů, Lenka Rozínková 15,5 bodu za 2. místo v běhu na 800 metrů, 5. místo v běhu na 150 metrů a 10. místo ve skoku vysokém a Adéla Kartousová 6,5 bodu za 3.místo v běhu na 60 metrů. Štafeta ve složení Adéla Kartousová, Daniela Ohnoutková, Adéla Horáková a Nela Sušánková doběhla pátá a Anna Matoušková, která po delších zdravotních problémech startovala pouze ve dvou individuálních disciplínách, si alespoň vytvořila nové osobní rekordy. Družstvo celkem nasbíralo 101,5 bodu a předstihly je pouze dívky z mnohem většího oddílu z Hradce Králové.

Z Jaroměře odjeli s bronzovými medailemi i tři dobrušští chlapci. Nesoutěžili sice za Dobrušku, ale podařilo se domluvit jejich hostování za družstvo z Ostroměře. Pro ně vybojovali Matouš Hanousek 16 bodů za 1. místo v běhu na 1500 metrů a 6. místo v běhu na 60 metrů, Radek Čáp 7 bodů za 6. místo v běhu na 1500 metrů a 9. místo v běhu na 150 metrů a Jan Baláček 5 bodů za 6. místo v běhu na 60 metrů překážek. Společně pak ještě obsadili 3. místo ve štafetě a pomohli tak ostroměřskému družstvu k celkovému třetímu místu.

Úspěšným dobrušským atletickým nadějím je třeba pogratulovat k dosaženým výsledkům a popřát úspěšnou zimní přípravu a mnoho úspěchů v příští sezoně. ⋌(dr, jh)