Poprvé prohrály - a hned dvakrát

DOBRUŠKA - Vedoucí družstvo I. ligy národních házenkářek Sokol Dobruška v sezoně poprvé našlo přemožitele. Oslabené o čtyři hráčky prohrálo dokonce dvakrát po sobě – v Tymákově a Přešticích.

19.5.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

Dobrušské házenkářky navzdory nulovému zisku o vedení v I. lize nepřišly.

První příčku ovšem neztratilo, protože obhájce prvoligového prvenství Chomutov prohrál v Modřanech. Dobrušští muži si spravili chuť po vysoké prohře v Brně vítězstvím v sousedském derby s Novým Městem nad Metují.

I. liga – ženy

Tymákov – Dobruška 22:16 (10:2).
Branky: Laštovičková 9, Králíčková 6, Červinská 1.

Je již tradicí, že na přírodním povrchu má družstvo Dobrušky problémy. Ne jinak tomu bylo i v Tymákově. Celý první poločas se nedařilo útočné řadě v souhře i v přesnosti střelby. V závěru poločasu začala chybovat i obrana (v dvoukole oslabená o čtyři hráčky) s brankářkou a hrozivá ztráta po první půli byla opravdu ostudná. Teprve druhý poločas přinesl zlepšení. Dobrušské hráčky začaly bojovat a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Velký náskok z první části se ale již nepodařilo smazat, a tak Dobruška poprvé v sezoně okusila hořkost porážky.

Přeštice - Dobruška 18:17 (10:9).
Branky: Laštovičková 10, Králíčková 5, Červinská 2.

Utkání v Přešticích bývají vždy velmi těžká. Celek Dobrušky nastoupil s velkým respektem, který přinesl hned v začátku ztrátu v podobě tří branek a teprve ve 26. min. se podařilo poprvé dotáhnout na 8:8. Druhá polovina byla velice vyrovnaná, přesto se postupně hostům podařilo vést až o dvě branky (ještě v 54. min.) Závěr ale patřil domácím hráčkám, které se po hrubých chybách hostů dotáhly a v posledních vteřinách vstřelily vítězný gól.
Sestava Dobrušky: Kosinová, Kubcová - Klučáková, Prátová, Jůzlová, Sychrovská - Králíčková (K), Červinská, Laštovičková, Rydlová.

Další výsledky – 18. kolo: Spoje Praha - Rokytnice 19:18, Žatec - Studénka 18:13, TJ Přeštice - Krčín 24:21, Modřany - Klášterec n. O. 11:11, Hlinsko - Chomutov 14:20. 19. kolo: Žatec - Rokytnice 13:16, Spoje Praha - Studénka 13:14, Tymákov - Krčín 14:12, Hlinsko - Klášterec n. O. 19:14, Modřany - Chomutov 14:13.

II. liga – muži

Sokol Dobruška – Nové Město nad Metují 15:11 (8:7).
Branky: Bašek 8, Lenfeld 3, Černý 4.

Domácí tým si v derby chtěl napravit reputaci po vysoké porážce v předchozím kole v Brně, kde s místním Drakenem prohrál vysokým rozdílem (6:17). Od úvodní minuty bylo cítit, jak dobrušští hráči chtějí ostudnou prohru odčinit. Na začátku utkaní se hosté sice ujali dvoubrankového vedení, které si udržovali po většinu první půle, ale v jejím závěru se domácím konečně podařilo protrhnout střeleckou smůlu a během posledních tří minut utkání otočit. Ve druhé části hry obrana Dobrušky nepustila hosty již téměř k ničemu a domácí útok si podržel dobrou produktivitu z konce první půle, takže utkání bylo rozhodnuto dávno před koncem hrací doby. Vynikající výkon opět podala obrana podpořená výborným výkonem brankáře Malošíka a v útoku se střelecky prosadil Martin Bašek..

Sestava Dobrušky: Doubek, Malošík - Netík, Moravec, Koza, Tomáš Jan - Lenfeld, Tomáš Josef, Bašek, Dubánek, Černý.

Další výsledky – 16. kolo: Veselí n. Mor. - Opatovice 19:20, Nové Město - Podhorní Újezd 20:18, Pustějov - Vítkovice 12:12, Rokytnice - Stará Ves n. Ondř. 19:19, Albrechtičky - Kokory 22:9. 17. kolo: Podhorní Újezd - Veselí 29:25, Opatovice - Draken Brno 18:14, Vítkovice - Albrechtičky 8:12, Pustějov - Stará Ves 11:16, Kokory - Rokytnice 21:26.

Cvičení ve vazební věznici: požár za mřížemi

Hradec Králové /FOTO/ - Do vazební věznice v Hradci Králové vyrazili ve čtvrtek k cvičnému zásahu hasiči. Měli uhasit požár skladu a zachránit dva lidi, kteří se nadýchali kouře.

Zemřel Wabi Daněk. Osada vycházejícího slunce drží smutek

Hradec Králové, Jaroměř - Když ve čtvrtek odešel do folkového nebe populární písničkář Stanislav Wabi Daněk (70), zastihla tato smutná zpráva jeho dlouholetého kamaráda a spoluhráče Miloše Dvořáčka v učebně jaroměřské Základní umělecké školy.

Žáci Pandy kralovali v Polsku

Rychnov nad Kněžnou - Talentovaní šachisté z rychnovské Pandy si výborně vedli na turnaj v Kudowa Zdrój.

Lyžařská sezona začala v pátek na Černé hoře

Královéhradecko, Janské Lázně /FOTO/ - Tři sta metrů dlouhý úsek sjezdovky Anděl ve SkiResortu Černá hora-Pec se stal prvním místem, kam mohli v letošní sezoně vyrazit lyžaři. První nadšenci se tam sešli v pátek ráno. Na Černé hoře je možné lyžovat také o víkendu od 8.30 do 16 hodin a poté znovu od středy 22. listopadu.