Dobrušské házenkářky ve finále statečně bojovaly, ale nakonec slavil obhájce.

 

První finálový zápas:

SK Chomutov - Sokol Dobruška 24:19 (13:11). Branky Dobrušky: Laštovičková 9, Červinská 7, Králíčková 3.

Zkušený chomutovský tým se v úvodu zápasu ujal vedení a dobrušské házenkářky neustále dotahovaly. V poločase ztrácely pouhé dvě branky a po přestávce stačily z náskoku domácích ještě jeden gól umazat. Jenže za stavu 15:14 začali „úřadovat“ rozhodčí. „Třikrát po sobě nám v útoku sebraly míč po nesmyslných výrocích,“ zlobila se dobrušská trenérka Božena Laštovičková. „Chomutovské hráčky mají dostatek zkušeností a nabídnutou šanci využily.“ Malá šance na zkorigování pětigólové ztráty se naskytla v samotném závěru. „Po uplynutí normální hrací doby jsme ještě měli výhodu trestného hodu, ale snížit na rozdíl čtyř gólů se nám nepodařilo,“ litovala Laštovičková, která za nesmírně bojovný výkon pochválila celé družstvo. „Nervózní utkání se hrálo ve velmi bouřlivém prostředí. Ze strany chomutovských fanoušků byly slyšet nečekaně nepřátelské pokřiky.“

 

Druhý finálový zápas:

Sokol Dobruška - SK Chomutov 15:11 (9:5). Branky Dobrušky: Laštovičková 7, Králíčková 5, Červinská 3.

Před odvetou na Rychnovsku se situace dobrušskéhé týmu zdála téměř ztracená. Pětibranková ztráta proti kvalitnímu soupeři byla doslova propastná.
„Děvčata ale nastoupila s nezměrným elánem a vírou, že mohou dosáhnout na konečný triumf. Úvod zápasu se jim mimořádně povedl,“ uvedla Laštovičková. Její svěřenkyně v úvodní půli vedli 3:0 a pak dokonce 8:3. V té chvíli byly mistryněmi republiky…

V poločase činil rozdíl čtyři branky, ale po změně stran hostující hráčky sáhly ke zdržovací taktice a sudí je za ni netrestali. „Kdyby chtěli, mohli. Ale nechtěli,“ rezignovaně dodala dobrušská trenérka. Chomutov čtyřbrankovou ztrátu uhájil a jeho hráčky mohli slavit úspěšnou obhajobu mistrovského titulu.

„V odvetě perfektně zachytala brankářka Kubcová a nejlepší výkon v sezoně podala obranná trojice Jůzlová, Klučáková a Štěpánová. Pouze jedenáct inkasovaných branek je toho nejlepším důkazem,“ uzavřela ohlédnutí za finálovou sérií trenérka Božena Laštovičková.
Finálová sestava Dobrušky: Kosinová, Kubcová – Jůzlová, Klučáková, Štěpánová, Prátová, Kastnarová – Králíčková, Červinská, Laštovičková, Martincová, Rydlová.