Sokol Dobruška je ve finále

DOBRUŠKA - Národní házenkářky dobrušského Sokola se probojovaly do finále I. ligy! O nových českých mistryních se rozhodne už o nadcházejícím víkendu ve dvou finálových zápasech proti obhájci trofeje z Chomutova. V semifinále Dobruška vyřadila Hlinsko po výsledcích 26:17 a 21:23.

13.6.2007

VELKÝ PODÍL NA POSTUPU DO PRVOLIGOVÉHO FINÁLE měla dobrušská útočnice Veronika Červinská (uprostřed na snímku ze druhého semifinálového střetnutí), která konto hlineckého družstva zatížíla ve dvou semifinálových zápasech celkem třinácti góly. Foto: Jaroslav Hampl

V cestě za mistrovským titulem stojí obhájkyně loňského prvenství z Chomutova.

1. semifinálový zápas

HK Hlinsko – Sokol Dobruška 17:26 (12:13). Branky: Laštovičková 13, Červinská 7, Králíčková 3, Martincová 3. Dobrušské házenkářsky vstoupily do utkání na Vysočině velmi nervózně a ve 12. minutě úvodního poločasu prohrávaly rozdílem pěti branek (3:8). Ve zbývající části zahajovacího dějství se však podařilo zlepšit defenzivu a hlavně se začalo dařit střelecky. Razantní obrat znamenal poločasové vedení Dobrušky rozdílem jediné branky 13:12.

Ve druhé půli se už vítězky základní části prosazovaly jednodušší hrou. Nakonec se radovaly z velmi nadějného vítězství o devět gólů.

2. semifinálový zápas

Sokol Dobruška – HK Hlinsko 21:23 (12:12). Branky: Laštovičková 10, Červinská 6, Králíčková 3, Martincová 2. Odvetné utkání mělo obdobný úvod jako duel na Vysočině. Hlinecké házenkářky vedly 9:5, ale domácí přidaly a o přestávce už byl stav vyrovnaný (12:12). Ve druhém poločase už dobrušské hráčky hrály pouze údržbu a v závěru střetnutí dovolily hostujícímu týmu vyhrát. Na postupu dobrušského Sokola do finále to však už nemohlo nic změnit.

Druhá semifinálová dvojice: Sokol Tymákov - SK Chomutov 17:13 a SK Chomutov - Sokol Tymákov 22:14. Do finále postupuje SK Chomutov.

Úvodní finálové utkání Chomutov – Dobruška se uskuteční v sobotu v 11 hodin v Chomutově. Dobrušský oddíl vypravuje na sever Čech autobus pro fanoušky. Odjíždí se v 6 hodin od dobrušské sokolovny (bližší informace na telefonu 724 329 740 - Pavel Holada). Finálová odveta se hraje v neděli 17. června v Dobrušce se začátkem v 11.55 hodin.

13.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
Nikdo by nepodpořil menšinovou vládu ANO, pokud by v ní byl i nebyl Andrej Babiš.
51

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

Hokejová extraliga: Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec.

Rybár: „Snad začíná nová série"

„Rozhodla naše nekvalita," přiznal kapitán

Praha, Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Podruhé v řadě natáhl kapitánskou pásku - a podruhé dovedl tým k remíze na hřišti soupeře. Hradecký záložník Milan Černý nebyl po plichtě 1:1 na hřišti pražské Olympie ve druhé fotbalové lize zrovna nadšený.