Házenkářská družstva Sokola Dobruška o víkendu v ligových soutěžích neprohrála.

I. liga – ženy

Sokol Krčín – Sokol Dobruška 15:18 (7:10).

Branky: Laštovičková 6, Králíčková 10, Martincová 2.

Hráčky Dobrušky si odehrály další derby v sousedním Krčíně a podle papírových předpokladů splnily roli favoritek. V průměrném zápase byl domácí tým více než důstojným soupeřem hlavně kvůli vychýlené mušce dobrušských házenkářek. Dobrými se na obraně hostujícího celku prezentovaly Prátová a Peřinová a nejzkušenější hráčka Dobrušky kapitánka Jana Králíčková, která v tomto utkání překonala fantastickou dvoutisícovou hranici ligových gólů!
Sestava Dobrušky: Kosinová, Kubcová - Klučáková, Prátová, Peřinová, Kastnarová , Králíčková , Martincová, Laštovičková, Rydlová.

Další výsledky – 20. kolo: Spoje Praha - Přeštice 16:26, Žatec - Tymákov 18:23, Klášterec n. O. - Chomutov 15:16, Rokytnice - Modřany 16:11, Studénka - Hlinsko 19:18.

II. liga – muži

Sokol Dobruška – Albrechtičky 15:15 (9:10).

Branky: Bašek 5, Lenfeld 7, Černý 3.

Zápas proti tradičnímu soupeři z Albrechtiček, měl obvykle vyrovnaný průběh. Hosté se prezentovali důraznou obranou podpořenou výborným brankářem, na kterém často končily střelecké pokusy domácích. Hráči Dobrušky si po většinu utkání udržovali mírný náskok, ale na konci obou poločasů se hostům vždy podařilo průběh otočit a domácí měli co dělat, aby zachránili alespoň remízu, která byla vzhledem k průběhu zápasu spravedlivá. Ve druhé půli zlepšila hru dobrušská obrana a tým podržel brankář Doubek, naopak se tolik nedařilo střelecky, ale nakonec se domácímu týmu pět vteřin před koncem podařilo vyrovnat.

Sokol Dobruška – Pustějov 22:13 (11:5).

Branky: Bašek 9, Dubánek 4, Lenfeld 3, Černý 4, Tomáš Josef 2.

Zápas proti dalšímu moravskému celku od první minuty režírovali dobrušští házenkáři. Šlo pouze o to, jaký bude na konci utkání rozdíl ve skóre. Do utkání se postupně zapojili všichni hráči z domácí lavičky a druhý poločas už proměnil v jejich exhibici.

Sestava Dobrušky: Doubek, Malošík - Netík, Moravec, Koza, Tomáš Jan, Holada - Lenfeld, Tomáš Josef, Bašek, Dubánek, Černý.

Další výsledky – 18. kolo: Veselí - Rokytnice 21:25, Draken Brno - Kokory 23:18, Nové Město – Pustějov 19:12, Vítkovice - Pod. Újezd 23:21, Stará Ves - Opatovice 19:19. 19. kolo: Draken - Rokytnice 15:10, Veselí n. M. - Kokory 22:22, Nové Město - Albrechtičky 16:16, Stará Ves - Podh. Újezd 25:15, Vítkovice - Opatovice 9:13.

1. Stará Ves 15 3 1 378:283⋌33
2. Draken Brno 13 1 6 324:296⋌27
3. Opatovice 10 6 3 376:331⋌26
4. Rokytnice 12 1 6 380:351⋌25
5. DOBRUŠKA 8 4 7 335:297⋌20
6. Vítkovice 8 2 9 288:292⋌18
7. Veselí n. Mor. 8 2 9 369:379⋌18
8. Podhorní Újezd 8 2 9 327:352⋌18