HÁZENÁ: Dobrušské sokolky vyzvou ve finálovém duelu Tymákov

Dobruška - První souboj o mistrovský titul se uskuteční v neděli ve městě F. L. Věka.

7.6.2012

DOBRUŠSKÁ HÁZENKÁŘKA Petra Laštovičková střílí v odvetném utkání semifinále play off na branku Chomutova. Sokolky si po dvou výhrách zajistily postup do fináleFoto: Jaroslav Hampl

Dobruška – V semifinále play off I. ligy národní házené ženy Sokola Dobruška porazily dvakrát obávaný Chomutov a postoupily do finále. V něm se na dvě vítězné utkání střetnou s prvním ze základní části Sokolem Tymákov. První finálové utkání je na programu v neděli 10. června od 9.30 hodin v Dobrušce.

I. liga žen – semifinále play off

SK Chomutov NH – Sokol Dobruška 15:18 (8:8). Hostující hráčky přistoupily k tomuto důležitému utkání velmi zodpovědně. První poločas skončil remízou. Ve druhé části Dobruška zkvalitnila hru a dokázala na hřišti soupeře zvítězit. Dobře zahrála obrana v čele s brankářkou Kubcovou. Střelecky se dařilo útočnici Valíčkové, autorce jedenácti branek.

Sestava a branky Dobrušky: Kubcová, Martinková – Štěpánová, Molnárová, D. Peřinová, – Valíčková 11, A. Henclová 4, Červinská 3, P. Laštovičková, N. Henclová, Králíčková, Němcová. Trenérka B. Laštovičková. Rozhodčí: Jan Malý z Klášterce nad Ohří a Ivo Toman z Plzně. Diváci: 95. ŽK: 0:2. ČK: 0:1.

Sokol Dobruška – SK Chomutov NH 18:12 (8:6). Prvních dvacet minut bylo utkání vyrovnané. Potom si Dobruška vypracovala do přestávky dvoubrankový náskok. Ve druhém poločase už domácí hráčky zcela ovládly hru, bezpečně zvítězily a vybojovaly si postup do finále. Bezchybný výkon předvedla opět obrana. Jediným stínem utkání bylo zranění útočnice A. Henclové.

Sestava a branky Dobrušky: Kubcová, Martinková – Štěpánová, Molnárová, D. Peřinová, – Valíčková 8, Červinská 6, P. Laštovičková 2, A. Henclová 1, Králíčková 1, N. Henclová, Němcová. Trenérka B. Laštovičková. Rozhodčí: Miroslav Přikryl z Rokytnice u Přerova a Aleš Václavík z Jihlavy. Diváci: 150. ŽK: 1:0.

Druhé semifinále: HK Hlinsko – Sokol Tymákov 19:26, Sokol Tymákov – HK Hlinsko 21:17.

Oblastní přebor

Mladší žáci: Sokol Dobruška – TJ Sokol Opatovice nad Labem 16:0 (8:0). Branky: M. Hlavsa 12, T. Holanec 3, T. Hlavsa 1.

Dorostenci: Sokol Dobruška – TJ Sokol Opatovice nad Labem 13:16 (8:7). Branky: L. Kaňa 9, M. Verner 4.

Muži: Sokol Dobruška B – TJ Sokol Opatovice nad Labem B 20:17 (13:8). Branky: Dubánek 10, Jan Verner 5, L. Kaňa 5.

Starší žáci: Sokol Dobruška – TJ Červený Kostelec 17:12 (10:6). Branky: M. Verner 7, Ruml 5, M. Hlavsa 4, T. Kaňa 1.

Starší žákyně: Sokol Dobruška – TJ Červený Kostelec 16:4 (8:1). Branky: Jelenová 10, K. Martinková 3, L. Kadeřávková 3.