HÁZENÁ: Dobruška slaví senzační postup

Dobruška - Muži se v semifinále střetnou s obhájcem titulu, ženy čeká derby s Krčínem.

2.6.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Miroslav Sixta

Nejvyšší soutěže mužů a žen v národní házené měly na programu první kolo nadstavbové části play off, které se hrálo na dvě utkání. Zatímco u žen Sokola Dobruška se postup do semifinále očekával, muži se postarali o velké překvapení na úkor favorita.

Dobrušské ženy, které v základní části obsadily druhé místo, si dvakrát poradily s Rokytnicí u Přerova a v semifinále se utkají se sousedním Sokolem Krčín. V druhé semifinálové sérii se střetnou Tymákov a Chomutov. Muži postupující ze šestého místa porazili doma i venku třetí družstvo tabulky ostravský Svinov a senzačně postoupili do semifinále. V něm to ovšem nebudou mít lehké, neboť se střetnou s prvním týmem tabulky a obhájcem mistrovského titulu TJ Plzeň-Újezd. V případě neúspěchu mohou nejhůře skončit v nejvyšší soutěži na 4. místě, což by bylo historickým úspěchem dobrušské mužské házené. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Nýřany a 1. NH Brno.

MUŽI – 1. KOLO PLAY OFF

Sokol Dobruška – Sokol Svinov 18:17 (12:12). Od začátku utkání se hrála rychlá házená s množstvím branek. Celý první poločas měl navrch soupeř, který si udržoval mírné vedení. Dobruška vyrovnala do přestávky. Na začátku druhé části přitvrdila obranu a lépe bránila hostující útočníky. Dostávala se do vedení, ale soupeř vždy vyrovnal. Rozhodující gól padl z trestného hodu v posledních vteřinách zápasu.

Sestava a branky Dobrušky: Malošík, Urban – Dolejš, Moravec, Jan Tomáš, Netík, Oubrecht – Ulrych 12, Josef Tomáš 5, Černý 1, T. Lenfeld, Š. Hampl. Trenér: Jelen. Rozhodčí: Jan a Josef Málkové z Raspenavy. Diváci: 120. ŽK: 1:0. Pokutové hody: 0:1/1.

Sokol Svinov – Sokol Dobruška 16:18 (8:8). Ostré utkání, které nepřineslo moc pohlednou házenou. První poločas byl vyrovnaný s mírnou převahou hostí. Po přestávce si Dobruška vypracovala až čtyřbrankový náskok, který domácí v závěru jen zkorigovali. Po kolektivním a bojovném výkonu překvapivě, ale zaslouženě postoupila do semifinále.

Sestava a branky Dobrušky: Malošík, Urban – Dolejš, Moravec, Jan Tomáš, Netík, Oubrecht – Ulrych 9, Černý 6, Josef Tomáš 2, T. Lenfeld 1. Trenér: Jelen. Rozhodčí: P. Šimánek z Nového Města nad Metují a M. Grepl z Brna. Diváci: 80. ŽK: 1:1. Pokutové hody: 2/1:1/1.

ŽENY – 1. KOLO PLAY OFF

TJ Sokol Rokytnice u Přerova – Sokol Dobruška 14:15 (6:9). Utkání se hrálo za stálého deště. Dobruška se ujala vedení hned od začátku zápasu. Slabší chvilku si vybrala ve druhém poločase, kdy se jí nepodařilo dvanáct minut vstřelit branku. Domácí hráčky se snažily dotáhnout, ale Dobruška těsné vítězství uhájila.

Sestava a branky Dobrušky: Kubcová, Kosinová – Štěpánová, Molnárová, D. Peřinová, Martinková – Valíčková 12, A. Henclová 3, Červinská, N. Henclová, Kadeřávková, Králíčková, Němcová. Trenéři: B. Laštovičková, Sychrovský. Rozhodčí: R. Pechal z Veselí na Moravě a M. Ziegler z Brna. Diváci: 50. ŽK: 1:0. Pokutové hody: 4/4:2/2.

Další výsledky 1. zápasů čtvrtfinále play off: Žatec – Tymákov 12:20 (5:9),
Přeštice – Chomutov 15:14 (5:5). HK Hlinsko – Sokol Krčín 11:18 (7:10).
Sokol Dobruška – TJ Sokol Rokytnice u Přerova 19:16 (9:9). Dobruška měla špatný začátek a v první polovině úvodní části hry prohrávala několikrát o dvě branky. Potom skóre otočila, ale soupeř do přestávky vyrovnal. Rozhodující náskok si domácí hráčky vytvořily na začátku druhého poločasu. Vedení potom udržely až do konce a bezpečně si zajistily postup do semifinále.

Sestava a branky Dobrušky:
Kubcová, Kosinová – Štěpánová, Molnárová, D. Peřinová, L. Peřinová, Martinková - Valíčková 9, Červinská 3, A. Henclová 3, Kadeřávková 2, L. Králíčková 2, N. Henclová, Němcová. Trenéři: B. Laštovičková, Sychrovský. Rozhodčí: Jaroslav Holý a Ivo Toman z Plzně. Diváci: 75. ŽK: 0:2. Pokutové hody: 1/0:0.

Další výsledky 2. zápasů čtvrtfinále play off: Tymákov – Žatec 25:12 (10:3), Chomutov – TJ Přeštice 19:17 (10:9), Sokol Krčín – HK Hlinsko 27:16 (14:7).

Pozvánka na víkend:
Sobota 4. června: I. liga muži – semifinále play off: Sokol Dobruška – TJ Plzeň-Újezd (16.00).
Neděle 5. června: I. liga ženy – semifinále play off: Sokol Dobruška – Sokol Krčín (10.30).

(jn, dr)

2.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.