Házenkáři Sokola Dobruška si na konci podzimu připíšou dvě důležitá vítězství.

Sokol Dobruška – Sokol Stupno 10:0 kontumačně

Západočeský celek k utkání nepřicestoval. Sportovně-technická komise Svazu národní házené by měla rozhodnout o kontumačním vítězství Dobrušky v poměru 10:0.

Sokol Dobruška - TJ Stará Huť 26:24 (12:14). Branky Dobrušky: Ulrych 14, Josef Tomáš 9, Černý 3.

Hned od úvodního hvizdu připomínalo utkání střelecké dostihy - co útok, to gól. Útočné řady převyšovaly obrany. Hosté se poprvé dostali do vedení ve 20. minutě a zahajovací poločas vyhráli rozdílem dvou branek. Na začátku druhé části hry to s Dobruškou vypadalo zle. Házenkáři Staré Hutě si v 7. minutě vypracovali čtyřbrankový náskok. Dobrušský trenér si vzal oddechový čas a změnil taktiku obranné hry, což přineslo svoje ovoce. Obraně v čele s brankářem se podařilo pokrýt několik útoků. Ve 23. minutě se domácím podařilo vyrovnat a ve strhujícím závěru utekli soupeři o dvě branky. Střelecky se dařilo Ulrychovi, který hostům nasázel 14 branek. Pochvalu za bojovnost a otočení výsledku zaslouží celý kolektiv.

Sestava Dobrušky: Urban, St. Novotný - Dolejš, Oubrecht, Moravec, Grulich, Holada - Ulrych, Jos. Tomáš, Černý, T. Lenfeld, Dubánek, Jan Morávek. Trenér Flégl.

Další výsledky: Nýřany – Čakovice 14:15, Svinov – Příchovice 21:13, Stará Ves – Přeštice 23:13, Krčín - Stará Huť 24:19, Plzeň-Újezd – Brno 13:15 nedohráno, Plzeň-Újezd – Čakovice 27:19, Nýřany – Brno 23:18, Svinov – Přeštice 18:13, Stará Ves – Příchovice 21:14, Krčín – Stupno 10:0 nehráno.

1. 1. NH Brno 10 1 1 254:175 21
2. Krčín 9 1 2 196:161 19
3. Nýřany 9 0 3 245:202 18
4. Plzeň-Újezd 7 1 4 256:234 15
5. Svinov 6 1 5 220:206 13
6. Dobruška 6 1 5 227:228 13
7. Stará Huť 6 0 6 239:250 12
8. Čakovice 4 1 7 194:210 9