O uplynulém víkendu se odehrálo první podzimní dvoukolo 1. ligy národní házené. Oběma družstvům oddílu národní házené Sokol Dobruška se dařilo a naplno v něm bodovala.

ŽENY

3. kolo: Sokol Dobruška – Sokol Tymákov 23:20 (11: 9).

Domácí družstvo nečekaně zvítězilo. Dobruška sice nastoupila k utkání oslabena o tři obránkyně základní sestavy, ale přesto dokázala kvalitního soupeře porazit.

Rozhodčí: Jan Adámek (Přeštice). Bez karet. Diváci: 90. Pokutové hody: 2/1:5/4.

Sestava a branky Dobrušky: Kubcová, Kosinová – Prátová, Štěpánová, Sazimová, Krejčíková, D. Flídrová, Martinková – P. Laštovičková 14, Červinská 8, Valíčková 1, N. Henclová, A. Henclová, Kadeřávková, Králíčková. Trenéři B. Laštovičková, Sychrovský.

Další výsledky 3. kola: Modřany - Blovice 10:12, Hlinsko - Přeštice 10:18, Krčín - Božkov 14:11, Chomutov - Studénka 19:12, Žatec - Rokytnice 18:20.

4. kolo: Sokol Dobruška – TJ Božkov 22:12 (13:6).

Utkání bylo vyrovnané do 20. minuty prvního poločasu. Potom už soupeř nestačil a Dobruška si do přestávky vypracovala rozhodující náskok. Ve druhé části hry mělo domácí družstvo dvanáctiminutový střelecký výpadek, ale i tak jednoznačně zvítězilo.

Rozhodčí: Jaroslav Holý (Plzeň). Diváci: 100. Pokutové hody: 2/2:0.

Sestava a branky Dobrušky: Kubcová, Martinková – Jelenová, Štěpánová, Sazimová, D. Flídrová, Krejčíková – P. Laštovičková 11, A. Henclová 6, Červinská 4, Králíčková 1, Valíčková, N. Henclová, Kadeřávková. Trenéři B. Laštovičková, Sychrovský.

Další výsledky 4. kola: Modřany - Přeštice 7:11, Hlinsko - Blovice 16:13, Krčín - Tymákov 25:28, Žatec - Studénka 17:14, Chomutov - Rokytnice 24:17.

V 5. kole se Dobruška utká 18. září v 9 hodin se Studénkou.

MUŽI

3. kolo: Sokol Dobruška – Sokol Tymákov 12:10 (6:4).

Po vyrovnaném úvodu utkání si domácí vytvořili do poločasu dvoubrankový náskok. Ten po přestávce zvýšili na čtyřbrankový a o výsledku bylo rozhodnuto. Soupeř stačil stav jen zkorigovat. Dobře zahrála obrana, útok měl rezervy v produktivitě střelby.

Rozhodčí: Jan Adámek (Přeštice). Diváci: 100. Bez karet,. Pokutové hody: 3/2:3/0.

Sestava a branky Dobrušky: Malošík, Urban – Netík, Moravec, Jan Tomáš, Oubrecht – Josef Tomáš 4, Černý 3, Laštůvka 3, T. Lenfeld 1, Š. Hampl 1, Jan Morávek. Trenér: Jelen.

Další výsledky 3. kola: Stará Ves - Nýřany 20:15, Brno - Přeštice 22:15, Krčín - Nezvěstice 22:16, Opatovice - Studénka 20:13, Plzeň - Újezd-Svinov 20:13.

4.kolo: Sokol Dobruška – TJ Sokol Nezvěstice 14:10 (5:3).
Ve vyrovnaném prvním poločase si Dobruška vytvořila náskok až těsně před přestávkou. Soupeř držel krok i po většinu času druhé části hry. Rozhodující náskok domácí získali 10 minut před koncem. Kvalitní výkon předvedla opět obrana včele s brankářem.

Rozhodčí: Jaroslav Holý (Plzeň). Diváci: 100. ŽK: 2:2. ČK: 1:1. Pokutové hody: 1/1: 1/1.

Sestava a branky Dobrušky: Malošík, Urban – Netík, Moravec, Jan Tomáš, Oubrecht – Laštůvka 6, Josef Tomáš 3, Černý 3, T. Lenfeld 2, Jan Morávek, Š. Hampl. Trenér: Jelen.

Další výsledky 4. kola: Stará Ves - Přeštice 18:17, Brno - Nýřany 17:11, Krčín - Tymákov 12:11, Dobruška - Nezvěstice 14:10, Plzeň - Újezd-Studénka 21:12, Opatovice - Svinov 23:23.

V 5. kole družstvo mužů z Dobrušky nastoupí 18. září v 10.30 hodin ve Studénce.

 1. Krčín 4 0 0 65:49 8
2. Opatovice n. L. 3  1 0 84:70 7
3. Stará Ves n. O. 3 1 0 69:62 7
4. Plzeň-Újezd 3 0 0 62:39 6
5. Brno 3 0  1 69:54 6
6. Dobruška 2  1  1 53:53 5
7. Svinov 1  1 2 65:72 3
8. Tymákov 1 0 2 40:40 2