Východočeské derby ozdobilo program jubilejního desátého dějství I. ligy házenkářů. Jičínský rezerva v něm remizovala s Náchodem 21:21.

Jičín B - Náchod 21:21 (12:11)

Naposledy v září 2014 se mezi tradičními rivaly z Jičína a Náchoda zrodila remíza. Stalo se tak na náchodské půdě, kde se oba soupeři rozešli výsledkem 24:24.

Od té doby pravidelně vítězí domácí celek a nechybělo mnoho, aby tomu tak bylo i v sobotním dramatickém derby. Už po prvním poločase ale bylo zřejmé, že o výsledku budou rozhodovat maličkosti.

Závěr to jen potvrdil a duel dospěl k zasloužené remíze.

Fakta – branky: Thorovský 5/1, Š. Drbohlav 4, Kolc 4/1, Knittl 3/1, Bareš a Reznik 2, Bíšek 1 – Freiberg 7, Resl a Tyler 3, Cvejn 3/1, Matelka a Vaněk 2, Lojda. Rozhodčí: Dolejší, Veselý. Vyloučení: 6:8. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (Vaněček). Diváci: 100.

Strakonice - Dvůr Králové n. L. 33:21 (15:8)

Dvorští házenkáři zatím se svými podzimními výkony mohou být spokojeni, v hale lídra tabulky si však ani neškrtli. Zápas hosté odstartovali střelou do tyče a jejich soupeř neproměněnou sedmičkou. V 5. minutě už ale domácí vedli 3:0, po čtvrthodině hry 7:2 a ve 20. minutě dokonce drželi náskok 10:2.

Poločas vyhrál favorit rozdílem sedmi branek a po přestávce své vedení neustále navyšoval.

Fakta – branky: Krejčí 6, Mošovský 6/4, Zdychynec a Landsinger 4, Kačín 4/1, Nejdl 3, Pek 2, Lukeš, Fencl, Marienka a Samek 1 – L. Picha 8, P. Voňka a Pavelka 3, Etrich 2/1, Jan Kirschbaum, M. Picha, Šturm a Jakub Kirsch-baum 1. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Vyloučení: 4:1. ŽK: 2:3. Diváci: 260.

Další výsledky 10. kola: Chodov – Velká Bystřice 34:27, Litovel – Bystřice p. H. 35:32, Vršovice – Zlín 24:23, Vsetín – Hustopeče 31:32.

11. kolo (7. – 8. prosince): Sobota 11.00: Velká Bystřice – Strakonice. 17.00: Náchod – Litovel, Dvůr Králové nad Labem – Vršovice. Neděle 11.00: Bystřice pod Hostýnem – Vsetín. 16.15: Hustopeče – Chodov. 17.00: Zlín – Jičín B.

Po jedenáctém kole následuje zimní přestávka. Druhá polovina soutěže se rozběhne v sobotu 22. února 2020.